• BITCOIN/TL
  2134089,551
  % -1,06
 • ETHEREUM/TL
  98968
  % -1,60
 • RIPPLE/TL
  16.4
  % -2,36
 • BITCOIN CASH/TL
  15699.16,543
  % 1,85
 • LITECOIN/TL
  2663.71
  % -1,75
 • COSMOS HUB/TL
  266.57
  % -4,68
 • CARDANO/TL
  15.14
  % -2,94
 • TETHER/TL
  32.31
  % 0,20

Türkiye’nin ilk fiziksel NFT sergilerinden NFT.İST: ÖTE, 14 Ocak’ta açılıyor

Türkiye’nin ilk fiziksel NFT sergilerinden NFT.İST: ÖTE, 14 Ocak’ta açılıyor

İçinde bulunduğumuz Ocak ayının ikinci haftasında gerçekleşecek olan NFT.İST: ÖTE, Blockchain ve Metaverse teknolojilerinin yarattığı, yakın gelecekte toplumsal ve bireysel yaşamı kökten etkileyecek gündemlerin “Öte”sinden bakmayı vadediyor.

14 Ocak’ta Eminönü’nde

14 Ocak Cuma günü itibari ile Eminönü’deki CoBAC Workspace binasında tüm ziyaretçilere açık ve ücretsiz olacak sergi, metaverse ve öte evren tahayyüllerini, simülasyon ve postmodernizm gibi kavramlar üzerinden derinleştirmeyi amaçlıyor. Bu amacı ise sanat dünyamızı derinden etkileyecek olan NFT ekosisteminin içinden, NFT dünyasının bileşenleri ile gerçekleştiriyor.

18 sanatçının NFT eserlerine yer verilecek

NFT.İST: Öte sergisinde CoBAC tarafından hazırlanan seçkiyle Türkiye’den 18 sanatçının NFT eserlerine yer veriliyor. Sergide eserleriyle yer alan sanatçılar şöyle:

Deniz Tölegen, Kerim Safa, Zirowun, Ali Özdaş, Abdurrahman Akkuş, İdil Dursun, Süleyman Yılmaz, Kadir Cive, Alp Yüksel, Berk Tarakçıoğlu, Seda Türeç, Fuat Değirmenci, Balkan Karışman, Ahmet Said Kaplan, Sami Sipahioğlu, Burka Bayram, sl0th ve Herzlich.

Profesyoneller, dijital komüniteler ve sanat dünyasından değerli isimler

Serginin önemli bileşenlerinden biri olan konuşma etkinlikleri ise zengin konuşmacı takvimi ile dikkat çekiyor. NFT, Metaverse ve Blockchain profesyonellerinin, dijital komünitelerin ve sanat dünyasından kıymetli isimlerin “NFT.IST: Öte” sergisi kapsamında CoBAC Workspace’te gerçekleştireceği konuşmalar, NFT süreçleri ve sanat/teknoloji ilişkisi gibi gündemler ile ilgili enformasyon açığını kapatmakta önemli rol oynayacak.

Konuşmaları ile sergide yer alacak isimler: Robin Yayla, Bager Akbay, Aybars Dorman, Celil Öztürk, Doruk İşmen, İbrahim Enes Özkan, Enes Niş, Onur Yüksektepeli (Artkolik), Kemal Kumkumoğlu, Ceylan Arslan Köse, Hakan Ateşler (Uzmancoin), Burak Köse (Uzmancoin), Babylons, NFT Library.

Geçtiğimiz yılın ilk yarısında, İstanbul’un Eminönü semtinde hizmete açılan CoBAC Workspace, iş, kültür ve sanat dünyasının yaratıcı insanlarını bir araya getirerek coworking mekânları arasında yaratıcı fayda odaklı alan ve vizyon tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Sergi açılışı 14 Ocak Cuma günü saat 18.30’da CoBAC Workspace’te gerçekleşecek.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ