• BITCOIN/TL
  2103113,353
  % 0,58
 • ETHEREUM/TL
  95218
  % -0,62
 • RIPPLE/TL
  16.77
  % 1,54
 • BITCOIN CASH/TL
  14374.89,184
  % -0,08
 • LITECOIN/TL
  2671.02
  % 2,67
 • COSMOS HUB/TL
  270.43
  % 0,21
 • CARDANO/TL
  14.71
  % 2,44
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,07

Bitcoin’e scam diyen Trump, NFT satışına başladı

Bitcoin’e scam diyen Trump, NFT satışına başladı

ABD’nin eski Başkanı ve gayri menkul zengini olan Donald Trump, “scam” demesine rağmen kendisi kripto para işine başladı. Bu ilginç olay ve Trump’ın yeni çılgınlığının ayrıntılarına bakalım.

Bitcoin’e scam diyen Trump, kripto satmaya başladı

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, dün “çok önemli bir duyuru” diyerek bir açıklama yaptı. Trump, başkanlık yaptığı dönemdeki açıklamalarında kripto paralara karşı olduğunu söylüyor ve “patlamaya hazır potansiyel bir felaket” olarak nitelendiriyordu. Ancak şimdi önemli bir duyuru diyerek şaşırtan bir açıklama yaptı.

Trump’ın süper kahraman NFT’leri

Trump, kendine ait Truth Social uygulaması üzerinden NFT çıkardığını duyurdu. Eski başkan ve aynı zamanda emlak zengini olan Trump, NFT çıkarmaya ve satmaya başladı. Bu NFT’lerde çeşitli kıyafetler ve ilginç fantezilerle kendi resimlerine yer veriyor. Mesela bir NFT’te Trump bir süper kahraman olarak ve gözlerinden ölümcül ışık çıkarken görülüyor.

Bu NFT’leri neden çıkardı? Çünkü bu NFT’leri satın alanlar, Trump ile Florida’da düzenlenen “gala yemeğine” katılım bileti elde ediliyor. Bu Trump Dijital Kart’ları adlandırılan NFT’lerden 45 tane alana yemekte yer garantisi veriliyor. Tabii sadece bu da değil.

Trump, ilgili tanıtım videosunda şöyle diyor:

Trump, başkanlık yaptığı dönemde Bitcoin ve kripto paralara scam diyen bir isim. Şimdi kendisi NFT çıkararak bu alana girmiş oluyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

YORUMLAR YAZ