• BITCOIN/TL
  2160133,632
  % -1,68
 • ETHEREUM/TL
  112980
  % -0,47
 • RIPPLE/TL
  19.7
  % -0,80
 • BITCOIN CASH/TL
  12075.2,540
  % -2,02
 • LITECOIN/TL
  2364.69
  % 1,09
 • COSMOS HUB/TL
  204.52
  % 0,36
 • CARDANO/TL
  13.39
  % -3,44
 • TETHER/TL
  32.86
  % -0,28

Thodex: Borsadaki İşlemler “4-5 İş Günü” Durabilir

Thodex: Borsadaki İşlemler “4-5 İş Günü” Durabilir

Yerli kripto para borsası Thodex, son günlerde sosyal medyada yapılan açıklamaların ardından yeni bir paylaşım yaptı. Thodex, şirkete gelen ortaklık tekliflerinin kabul edildiğini ve bir devir sürecinin olacağını duyurdu.

Thodex, 19 Nisan’da “yatırım güvenliği, kaliteli hizmet ve üstün kullanıcı deneyimi” ilkelerine atıfta bulunup, Dogecoin (DOGE) işlemlerinin askıya alındığını açıkladı.

Borsa, bundan bir gün sonra “20 Nisan saat 20:00 itibarıyla bakım çalışması yapılacağını” ve bunun “6 saat süreceğini” açıkladı.

“Devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir”

Thodex yönetimi, çarşamba günü konuyla ilgili bir güncellemeye gidip, borsadaki işlemlerin durdurulması gerektiğini ve sürecin 4-5 iş günü süreceğini açıkladı:

“Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir.

İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri, uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.”

“Haberler gerçeği yansıtmıyor”

Webtekno’nun salı günkü haberine göre bazı borsa kullanıcıları, platformdaki işlem aksaklıkları nedeniyle “polis nezaretinde Thodex merkezine” gitti. Haberde, Thodex’in “batmış olabileceği” ifadesine yer verildi.

Borsa, bugünkü paylaşımında şu notu paylaştı:

“İnternette yer alan olumsuz haberlerin gerçeğin yansıtmadığı, şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği, konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız.”

Borsadaki işlemlerin 4-5 gün boyunca duracak olmasına tepki gösterilmeye devam ediyor. Thodex, Koin Bülteni’nin bilgi taleplerine 2 gündür dönüş yapmıyor.

Bitcoin, ethereum, ripple ve birçok altcoinin anlık gelişmelerini ve analizlerini takip etmek için Kripto Kritik Telegram Haber Kanalımız‘a hemen üye olun!

YORUMLAR YAZ