• BITCOIN/TL
  2100673,669
  % -2,81
 • ETHEREUM/TL
  111165
  % -3,87
 • RIPPLE/TL
  15.64
  % -6,69
 • BITCOIN CASH/TL
  12300.38,448
  % -10,64
 • LITECOIN/TL
  2327.84
  % -7,67
 • COSMOS HUB/TL
  208.79
  % -9,24
 • CARDANO/TL
  12.1
  % -8,83
 • TETHER/TL
  32.58
  % -0,66

Kripto para borsası Coinbase SEC’ye dava açtı

Kripto para borsası Coinbase SEC’ye dava açtı

SEC’ye Ulaşamayan Coinbase, Dava Açarak Yanıt Arıyor

Kripto para borsası Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “Wells Notice” uyarısına yanıt olarak dava açtı. Coinbase, geçtiğimiz yaz temmuz ayında SEC’ye dijital varlıklarla ilgili kurallar konusunda bir taslak oluşturulmasını talep etmiş, ancak yaklaşık bir yıldır cevap alamamıştı. Bu nedenle Coinbase, SEC’yi yanıt vermeye zorlamak için dava açtı.

Coinbase tarafından açılan bu dava, federal yetkilileri harekete geçmeye zorlayabilecek istisnai durumlar için açılan davalara dahil. SEC, Coinbase’in Temmuz 2022’deki talebinden sonra borsa ve saklama kurallarının dijital varlıklar için de uygulanabileceğini belirtmiş, ancak Coinbase’in istediği gibi bu konuda bir taslak ortaya koymamıştı. Bu duruma rağmen, SEC’nin Coinbase dahil birçok kripto şirketine yaptırımlar uyguladığı bilinmektedir.

Dijital Varlık Regülasyonu Gündemi Meşgul Ediyor

Coinbase’in hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Paul Grewal, konuyla ilgili olarak, “SEC’nin açıklamaları ve yaptırımlarından anladığımıza göre, bizim talebimize cevap vermemeyi ya da reddetmeyi kararlaştırmışlar, ancak bunu resmi olarak açıklamıyorlar. Biz de mahkemeden artık SEC’nin bu konudaki kararını açıklamasını talep etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

SEC’nin hala listelenen token’lar konusunda soruşturma yürüttüğü Coinbase, ayrıca ABD Hazine Bakanlığı’na Tornado Cash konusunda açılan bir dava için maddi ve manevi destek sağlamaktadır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin, Discord sunucumuza  ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ