• BITCOIN/TL
  2264418,608
  % 0,72
 • ETHEREUM/TL
  121153
  % -0,48
 • RIPPLE/TL
  17.23
  % -1,55
 • BITCOIN CASH/TL
  16288.74,537
  % -2,31
 • LITECOIN/TL
  2787.11
  % -2,53
 • COSMOS HUB/TL
  278.48
  % -2,10
 • CARDANO/TL
  15.55
  % -3,35
 • TETHER/TL
  32.21
  % 0,08

OpenSea’ye Solana desteği geliyor: Phantom cüzdanı da entegre olacak

OpenSea’ye Solana desteği geliyor: Phantom cüzdanı da entegre olacak

Jane Manchun Wong adlı bir kripto para odaklı blog yazarı, NFT pazar yeri OpenSea’nin Solana entegrasyon çalışmasını keşfetti ve çeşitli ekran görüntüleriyle bunu Twitter hesabından paylaştı. Wong, muhtemel Solana geliştirmesini OpenSea’nin Phantom cüzdanı için oluşturduğu gizli bir bağlantı noktası üzerinden buldu.

OpenSea platformu ise konuyla ilgili resmi bir kabul ya da ret açıklaması yapmazken, Wong’un tweet’inin altına “dikkatli bakan gözler” emojisiyle cevap verdi.

Solana bir numaralı alternatif oldu

Bilindiği üzere OpenSea’de şu anda tüm işlemler Ethereum blok zinciri üzerinden yapılıyor. Ancak Ethereum’daki yoğunluk işlemlerin geç sonuçlanmasına ve çok pahalı işlem ücretleri ödenmesine sebep olduğu için kullanıcılar son aylara çeşitli alternatiflere de kaymaya başladılar. Solana ve Tezos bu anlamda ön plâna çıkarken, Solana ise sadece NFT endüstrisi için değil, metaverse ve oyun sektörlerinde de adeta bir numaralı Ethereum alternatifi haline gelmiş durumda…

Ancak Ethereum’a oranla kat be kat merkezi bir blok zinciri olan Solana, bu yönüyle ciddi şekilde eleştiri de alıyor. Ucuz ve hızlı işlem yapılma özelliği merkezi sistemden kaynaklanıyor ancak bu sene yaşanan ciddi sorunlar da Solana ağının en az 1 gün kullanılamamasına sebep olmuştu. Saniyede 400 bin işlem kapasitesine sabitlenen ağ Eylül ayında yoğun işlem talebi sebebiyle tıkanmıştı.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ