• BITCOIN/TL
  2158942,198
  % -1,23
 • ETHEREUM/TL
  112956
  % -0,19
 • RIPPLE/TL
  19.71
  % 0,08
 • BITCOIN CASH/TL
  12044.16,144
  % -2,07
 • LITECOIN/TL
  2362.63
  % 1,46
 • COSMOS HUB/TL
  204.28
  % 0,68
 • CARDANO/TL
  13.41
  % -2,92
 • TETHER/TL
  32.84
  % -0,31

AK Parti MYK’sında Metaverse ve Kripto Paralar da Konuşuldu

AK Parti MYK’sında Metaverse ve Kripto Paralar da Konuşuldu

AK Parti’de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. MYK’nın gündeminde ekonomi, salgın, iç ve dış gelişmelerin yanı sıra metaverse ve kripto paralar da vardı. Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, metaverse ile ilgili bir sunum da yaptı.

Toplantının ardından kameraların karşısına geçen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, detayları paylaştı. Çelik, “Metaverse kavramının insan hayatına, toplum hayatına etkileri kapsamlı bir şekilde bir sunumda ortaya konuldu.” dedi.

Çelik, sözlerinin devamında, metaverse ve kripto paraları kastederek bütün bunların yakın bir şekilde takip edilmesi ve Türkiye’nin bu konuda tüketen değil, üreten olması gerektiğini ifade etti. AK Parti Sözcüsü, Türkiye’nin aynı zamanda bunların insanlığa etkileri bakımından da söyleyebileceği çok güçlü sözler olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan hukuki altyapının çalışılması talimatı

“Bunların getirileri kadar ortaya çıkardığı birtakım tehditler de söz konusudur. Bütün bunların hukuken de düzenlenmesi gerekiyor.” diyen Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuların hukuki altyapısının çalışılması konusunda ilgili birimlere talimat verdiğini belirtti.

Forum düzenlenecek

Çelik, AK Parti’de yakın zamanda Erdoğan’ın da katılımıyla bu konuları da kapsayan bir forum düzenleneceğini ekledi ve “Bu forum, partimizde gerçekleştirildiğinde bu bahsettiğimiz kavramların teknolojik, siyasi, ekonomik boyutları kapsamlı şekilde ele alınacak. Partimiz, hem bunların kazanımı hem de bunların getirdiği riskler, tehditler konusunda ülkemizde ve insanlığın geri kalanında farkındalık oluşturmak için öncülük gerçekleştirecek.” dedi.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ