• BITCOIN/TL
  2151699,240
  % -0,22
 • ETHEREUM/TL
  99165
  % -0,04
 • RIPPLE/TL
  16.51
  % -0,45
 • BITCOIN CASH/TL
  15553.07,533
  % -1,77
 • LITECOIN/TL
  2679.79
  % 0,51
 • COSMOS HUB/TL
  263.74
  % -1,75
 • CARDANO/TL
  14.96
  % -1,57
 • TETHER/TL
  32.2
  % -0,09

Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer, mağdurlara para göndermeye başladı!

Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer, mağdurlara para göndermeye başladı!

Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer’le ilgili yeni gelişme yaşandı. Thodex’in CEO’su, şikayetlerini geri çekmeleri şartıyla 8 kişiye toplamda 2 milyon lira gönderdi.

Thodex üzerinden binlerce insanı mağdur ettiği iddia edilen şirketin CEO’su Faruk Fatih Özer, geçtiğimiz hafta şikayetlerini geri çekmesi karşılığında 8 müşteriye toplamda 2 milyon lira gönderdiği belirtildi. Avukat yaptığı açıklamalarda zamanının kısıtlı olduğunu ve tüm mağdurların paralarını ödemek istediklerini belirtti. 1 hafta içerisinde 373 mağdurun toplam zararını giderildiğini ve 373 mağdurdan zararları büyük olanlar şikayetlerinden vazgeçtiği açıklandı.

Avukat Sinan Keskin açıklamalarında:

“MASAK raporlarını bekliyorduk. MASAK raporları geldi. Bu kapsamda zararları gidermeye başladık. Kripto piyasası risk piyasasıdır. Ve risk piyasasında da bir hack’lenme durumu söz konusu olduğunda sistemin kapatılması olağandır. Bu kapsamda müvekkilde bunu yapmak durumunda kalmıştır. Dolayısıyla ortada dolandırıcılık kastının varlığını gerektirir bir durum bulunmamaktadır.

“Şu anda gelinen aşama itibariyle birçok müvekkilimize ulaşmaya çalışıyoruz telefonlarla. Zamansal anlamda tabi bir kısıtlılık söz konusu, birçok müvekkilimiz olduğu için tek tek onları arıyoruz. Bu yeni gelişmeden onları haberdar etmeye çalışıyoruz. Bir kısım müvekkillerimiz bu uzlaşma kapsamında zararlarının giderilmesini kabul ettiler. Biz de Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetten vazgeçme dilekçelerini verdik. Tabi uzlaşma kapsamında zararları giderilen müvekkiller yakınlarına da bunları aktardılar. Ofisimizi bir hayli bu konuyla ilgili arayan şu anda mağdurlar söz konusu. Aynı zamanda yeni vekaleten çıkartan müvekkillerimiz de var. Bunlarla ilgili uzlaştırma görüşmeleri devam ediyor.” diye aktardı.

Şikayetten vazgeçmeyenler için Faruk Fatih Özer hakkında soruşturmanın devam edeceğini vurgulayan Avukat Keskin, “Ama birçok mağdur da uzlaşma anlamında olumlu bakıyor sürece. Olumlu bakmayanlar için de süreç devam edecektir” dedi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Thodex isimli kripto para borsasında binlerce kişinin dolandırıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma devam ediyor. Ayrıca CEO Özer’in avukatının bazı mağdurlara ulaşarak uzlaşmak istediği belirtildi.

2017 yılında kurulan yerli kripto para borsası Thodex Ceo’su Faruk Fatih Özer 22 Nisan 2021’de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yatırımcı ile görüşmelerde bulunmak için yurt dışına çıktığını, birkaç gün içerisinde Türkiye’ye döneceğini öne sürmüştü.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ