• BITCOIN/TL
  2122268,250
  % -1,15
 • ETHEREUM/TL
  115117
  % 2,21
 • RIPPLE/TL
  15.92
  % -2,75
 • BITCOIN CASH/TL
  12810.92,631
  % -0,56
 • LITECOIN/TL
  2404.26
  % 0,13
 • COSMOS HUB/TL
  221.62
  % 2,67
 • CARDANO/TL
  12.71
  % 2,44
 • TETHER/TL
  32.56
  % -0,53

Recep Tayyip Erdoğan, Dijital Dünya, Metaverse, Web3, Hakkında Konuştu

Recep Tayyip Erdoğan, Dijital Dünya, Metaverse, Web3, Hakkında Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATO Congresium’da düzenlenen “Forum Metaverse” programında konuştu. Cumhurbaşkanı’ndan konu ile ilgili önemli açıklamalar geldi. “Dünya dijital teknolojiler üzerinde inşa edilen yeni bir döneme doğru dolu dizgin gidiyor. Bizlere de düşen kendi insanlarımızı, bu kaçınılmaz geleceğe en doğru, güvenli, güçlü, donanımlı şekilde hazırlamaktır” dedi. Erdoğan “Önümüzdeki dönemi Dijital Seferlik Dönemi olarak ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Meta projeler, Web 3.0 denen çok daha kapsamlı, çok daha kuşatıcı bir teknolojik dönüşümün üzerinde inşa edilen mecralardan yalnızca biridir.” diyen Erdoğan, “Metaverse ve benzeri mecralar belki torunlarımızı da aşıp onların çocuklarının hayat biçimlerinin ayrılmaz bir parçası olacak” diye ekledi.

Yeni Dijital Dünya

Uluslararası alanda öne geçmemizi destekleyecek her atılımın yanında yer alıyoruz. Bu yolda yola çıkan gençlerimize omuz veriyoruz. Gençlerin kendilerini anlamadığını söyleyenler önce dönüp kendilerinin nereyi eksik bıraktıklarının muhasebesini yapması gerekir. Kuşak farkı bahanesiyle yeni nesilleri anlamaktan kaçınarak bu ülkeyi dünyanın yeni düzeninde söz sahibi olacak konuma getiremeyiz.

“Gelecek, onu tasarlayana aittir”

Cumhurbaşkanı toplantıda uluslararası arenada Türkiye’nin ilerlemesini destekleyecek her atılımın destekçisi olduğunun altını çizdi.

Ülkemizin potansiyeli, kendi silikon vadisini oluşturacak düzeydedir. Bu alandaki tüm çalışmalara vakit ve kaynak ayıracak yatırımcılara, gençlere ihtiyacımız var. Dijital alanda da yerli ve milli ayaklar üzerinde durmuyorsanız, felaketin eşiğindesiniz demektir

Ve ekledi,

Dünya dijital teknolojiler üzerinde inşa edilen yeni bir döneme doğru dolu dizgin gidiyor. Bizlere de düşen kendi insanlarımızı, bu kaçınılmaz geleceğe en doğru, güvenli, güçlü, donanımlı şekilde hazırlamaktır. Böyle bir toplantı yapıyor olmamızın sebebi de işte budur.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ