• BITCOIN/TL
  2224697,307
  % -3,19
 • ETHEREUM/TL
  113015
  % -3,03
 • RIPPLE/TL
  19.85
  % 0,72
 • BITCOIN CASH/TL
  22104,100
  % 1,21
 • LITECOIN/TL
  3137.88
  % -4,87
 • COSMOS HUB/TL
  349.16
  % -3,67
 • CARDANO/TL
  19.21
  % -1,37
 • TETHER/TL
  32.21
  % 0,66

Kripto para piyasasında yatırım yapacaklar için 4 önemli strateji!

Kripto para piyasasında yatırım yapacaklar için 4 önemli strateji!

Kripto piyasası artan piyasa değeri ve benimsenme oranları ile yatırımcıların yeni durağı haline geldi. 2022 yılına beklentilerin çok altında girilmiş olsa da yaşanan düzeltme yatırımcılar için yeni alım fırsatları sunuyor. Kripto piyasasında bulunmanın ilk ve en önemli şartları sabırlı olmak ve paniğe kapılmamak. Zira yıllardır düştüğü her yerden kalkmayı başaran bir piyasadan bahsediyoruz.

Bugünlerde yaşanılan durum tam da bu. Kurumsal olarak benimsenmesi artan kripto paralar makroekonomik gelişmelere karşı artık daha duyarlı. Ancak fiat paraların enflasyon karşısında eridiği bir dönemde özellikle sabit arza sahip olan kripto paralar yeni bir sığınak olma yolunda hızla ilerliyor.

Amerikalı ünlü kripto analisti Brian Jung, yeni bir videoda kripto piyasası için 4 önemli strateji paylaştı. Jung, piyasanın yeni trendlerine göz atıyor ve yatırımcılar için yeni ufuklar açıyor.

Analistin dikkat çektiği ilk alan Metaverse. Meta evreni 2022 yılına çok hızlı bir giriş yaptı. Dev teknoloji firmaları birbiri ardında Metaverse’e dahil olmak için çalışmalarını duyuruyor. Geleceğin internetinin dönüşümü ve kripto piyasasına entegrasyonu beklenenden daha hızlı oluyor. Metaverse meraklıları, yeni gelişmeleri takip etmekte daha zorlanıyor. Bu kadar kısa sürede kazanılan bu ivme ve dev finans kuruluşlarının potansiyel beklentisi Metaverse’i yatırım stratejilerinde baş köşeye oturtuyor.

Metaverse tabanlı kripto paralar olan The Sandbox (SAND), Illuvium (ILV) , Decentreland (MANA) ve Axie Infinity gibi kripto paralar 2022 yılına damga vurmaya hazırlanıyor.

Brian’ın yatırım yapmayı planladığı bir sonraki kripto para birimi kategorisi büyük kripto para borsaları ve bu borsaların kendi kripto paraları. Binance (BNB) ve FTX (FTT) başta gelen projeler. Özellikle büyük Ethereum balinalarının topladığı kripto paralar arasında bu coinlerde yer alıyor.

Non- Fungible Token’lar da (NFT) analistin yatırım planlaması arasında olmasını önerdiği alanlardan biri. 2021 yılında 13 milyar dolarlık bir hacme ulaşan NFT pazarı, sanat, spor ve sinema sektörünün de aralarında bulunduğu birçok alanı kripto ekosistemine başarılı şekilde entegre etti. Büyük oranına Ethereum ev sahipliği yapsa da Solana’da NFT piyasasına hızlı giriş yapan projelerden. 2022 yılı NFT’lerin de gözde olduğu bir yıl olacak.

Son olarak Stabilcoinlere dikkat çeken analist, piyasaya yeni giren ve para kaybetmkten korkan yatırımcılar için stabilcoinlerin can simidi olacağını değerlendiriyor.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ
 • Asiye Yüksel2 yıl önce
 • ilgimi çekiyor öğrenmek istiyorum