• BITCOIN/TL
  2241528,297
  % -0,01
 • ETHEREUM/TL
  119864
  % -0,32
 • RIPPLE/TL
  17.05
  % -2,58
 • BITCOIN CASH/TL
  16170.86,311
  % -3,14
 • LITECOIN/TL
  2775.77
  % -2,82
 • COSMOS HUB/TL
  275.45
  % -3,45
 • CARDANO/TL
  15.46
  % -4,43
 • TETHER/TL
  32.18
  % 0,05

Apple CEO’su Tim Cook’tan heyecan veren Metaverse açıklamaları!

Apple CEO’su Tim Cook’tan heyecan veren Metaverse açıklamaları!

Apple CEO’su Tim Cook, şirketin ilk çeyrek verilerini açıklarken dünyanın yeni trendi Metaverse’e de değindi. Detaylar haberimizde.

Apple CEO’su Tim Cook’tan Metaverse açıklamaları!

Dünyanın önde gelen şirketleri birbiri ardına Metaverse çalışmaları başlatıyor. Son açıklama dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook’tan geldi. Cook, Metaverse alanında önemli bir potansiyel gördüğünü açıkladı. Apple’ın Metaverse ile ilgili ne düşündüğü ve bu alan için nasıl çalışmalar yürüttüğü sorulunca ünlü yönetici, bu alanda çok fazla potansiyel gördüklerini ve yatırım yaptıklarını belirtti. Reuters’e göre şirket, önümüzdeki yıl içinde bir AR kulaklığı ve gözlüğü tanıtmayı planlıyor

“Bu alanda çok fazla potansiyel görüyoruz ve buna göre yatırım yapıyoruz. Her zaman yeni ve gelişmekte olan teknolojileri keşfediyoruz.”

Tim Cook’un açıklamalarının ardından 159,22 dolardan işlem gören Apple hissesi %8’lik bir atış gösterdi ve 167,23 dolara yükseldi.

App Store’da AR geliştirici platformu ARKit kullanılarak tasarlanmış 14.000’den fazla uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar Apple kullanıcılarının Metaverse’e erişimine olanak sağlayabilir. Ünlü CEO, yeni çalışmaların bu sayısı artırabileceğini belirtti.

Meta (eski adıyla Facebook) ve Microsoft gibi şirketler Metaverse çalışmalarında daha ciddi adımlar atarken dünyanın teknoloji devlerinden Apple ve Samsung’un bu alanda biraz geride kaldığı dikkat çekiyor. Şirketin adını dahi değişerek vizyonunu ortaya koyan Mark Zuckerberg bu alanda piyasa liderliğine oynamaya çalışırken Microsoft, geçtiğimiz günlerde Metaverse oyunlarını genişletmek amacıyla Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın aldığını açıklamıştı.

Samsung ise Decentreland ile ortaklık kurararak Menhattan 837’deki ünlü mağazasını kısa süreliğine Metaverse evrenine taşımıştı. Devlerin savaşında yeni arena kurulucak gibi görünüyor. 2022 yılınının sektörün önde gelenlerinin de alana katılımıyla bir Metaverse yılı olması çok muhtemel.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ