• BITCOIN/TL
  2069865,735
  % -2,30
 • ETHEREUM/TL
  99062
  % -2,06
 • RIPPLE/TL
  16.89
  % 3,03
 • BITCOIN CASH/TL
  15869.76,303
  % 0,40
 • LITECOIN/TL
  2677.97
  % 0,58
 • COSMOS HUB/TL
  269.63
  % -0,69
 • CARDANO/TL
  15.52
  % 1,76
 • TETHER/TL
  32.5
  % 0,02

Kripto Para Bağlantılı Visa Kartı Kullanımı 1 Milyar Doları Aştı

Kripto Para Bağlantılı Visa Kartı Kullanımı 1 Milyar Doları Aştı

CNBC, şirkete işaret ederek tüketicilerinin küresel olarak yılın ilk altı ayında Visa’nın kripto bağlantılı kartları aracılığıyla mal ve hizmetlere 1 milyar dolardan fazla kripto para harcadıklarını bildirdi. Daha fazla ayrıntı verilmedi. Visa, 2021’in üçüncü çeyreğinin finansal sonuçlarını 27 Temmuz’da raporlayacağını bildirdi.

Visa’nın Finans Direktörü Vasant Prabhu’nun şu ifadeleri aktarıldı: “Şirket, kripto paraları daha kullanışlı ve diğer para birimlerine daha benzer hale getiren bir ekosistem oluşturmak için çalışıyor. İnsanlar normal para birimlerini kullanacakları şeyler için kripto paraları kullanmanın yollarını arıyorlar. Volatilite vb. açısından pek çok sorun var. Ancak bunu yönetmek ve takip etmek kripto para sahiplerine kalmış.”

Prabhu ayrıca Visa’nın çeşitli düzenlenmiş borsalarda kripto satın alanlarda çok fazla hacim gördüğünü ve “gördükleri kadarıyla bu eğilimin devam ettiğini” belirtti.

Visa ayrıca kısmen kripto paraları tüketici ve iş harcamaları için daha pratik hale getirmeye odaklanan kripto borsası FTX‘in Fintech Track Programına ekleneceğini duyurdu.

Bu arada Visa’nın rakibi Mastercard‘ın yakın tarihli bir anketi, Kuzey Amerikalı tüketicilerin %93’ünün gelecek yıl kripto para veya diğer gelişmekte olan ödeme teknolojilerini kullanmayı planladığını, Y kuşağının %75’inin ise daha iyi anlamaları durumunda kripto kullanacağını ortaya koydu.

CNBC’ye konuşan Prabhu, Visa’nın TeslaMicroStrategy ve diğer şirketlerin son zamanlarda yaptığı gibi bilançosuna kripto para ekleme planı olmadığını, “çünkü bunun genellikle onların ödeme alma şekli veya insanlara ödeme yapma şekli olmadığını” söyledi.

Mastercard’dan bahsetmişken, kripto borsası Gemini ile birlikte bir kart çıkarmayı hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ