• BITCOIN/TL
  2224431,220
  % -2,36
 • ETHEREUM/TL
  113305
  % -3,12
 • RIPPLE/TL
  19.7
  % -3,51
 • BITCOIN CASH/TL
  19704.81,461
  % -9,37
 • LITECOIN/TL
  3110.61
  % -3,41
 • COSMOS HUB/TL
  345.09
  % -3,37
 • CARDANO/TL
  18.6
  % -6,51
 • TETHER/TL
  32.28
  % 0,37

Mastercard kripto para hizmetlerinden bir yenilik daha

Mastercard kripto para hizmetlerinden bir yenilik daha

Ünlü ödeme platformu Mastercard, kullanıcılarının kripto hizmetlerine erşimi kolaylaştırmak için yeni anlaşmalar yapıyor. Detaylar haberimizde.

Mastercard kripto hizmetlerini hızlandırıyor! Bir yenilik daha

Ödeme işlemlerinde gün geçtikçe kripto para birimlerinin daha fazla kullanılması ile geleneksel sistemde hizmet veren şirketlerin dijital varlıkları sistemlerine entegre etme süreçleri hızlanıyor.

Amerikan kart hizmetleri şirketi Mastercard, kullanıcılarının kripto para birimlerini daha uygun bir şekilde satın almalarını, harcamalarını ve tutmalarını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Mastercard bir küresel başlangıç katılım programı başlatmak için 7 fintech kuruluşu ile ortaklık kurdu.

Bu anlamda ‘Başlangıç ​​Yolu’ olarak adlandırılan bu küresel başlangıç ​​katılım programı, dijital varlık teknolojisini büyütme hedefiyle dijital varlıklar, blok zinciri ve kripto para birimi şirketleriyle beraber çalışmayı hedefliyor.

Programın amacı, programa katılan tüm start-up’lar ile varlık tokenizasyonu, dijital güvenlik ve geleneksel ve dijital ekonomiler arasında sorunsuz erişim gibi çok sayıda sorunlu noktanın üzerine gitmek ve çözüm bulmak.

Uphold ve Domain Money de dahil olmak üzere şimdiye kadar yedi kripto odaklı start-up programa katıldı. ingapur merkezli fungible token (NFT) pazarı Mintable, soğuk kasa sunan İsrail merkezli kripto saklama platformu GK8 ve dijital varlıkları yönetmek için kurumsal düzeyde altyapı sunan İsviçre merkezli Taurus da Mastercard ile beraber çalışacak.

Mastercard’ın yeni dijital altyapı ve fintech’ten sorumlu başkan yardımcısı Jess Turner, Lider bir teknoloji oyuncusu olarak, endüstriyi şekillendirmeye ve tüketici koruması ve güvenliği sağlamaya yardımcı olarak dijital varlıklarda önemli bir rol oynayabileceğimize inanıyoruz” dedi.

“Rolümüzün bir kısmı kripto paranın geleceğini şekillendirmek ve bunu ana akım finansal ilkeleri dijital varlık yenilikleriyle birleştirerek yapıyoruz.”

Mastercard, 2015’ten beri dijital para ekosistemi ile ilgileniyor. Ödeme devi aynı zamanda dijital para birimlerinin fiat para birimlerine dönüştürülmesini daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor ve Circle, Paxos Trust Company ve Evolve Bank & Trust ile beraber çalışıyor.

Şirket, geçtiğimiz hafta kriptodan fiat’a dönüşümleri kolaylaştırmak için USDC stablecoin’i dahil edecek yeni bir proje duyurmuştu.

Kaynak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

 

YORUMLAR YAZ