• BITCOIN/TL
  2156568,714
  % -1,36
 • ETHEREUM/TL
  112771
  % -0,13
 • RIPPLE/TL
  19.64
  % -0,13
 • BITCOIN CASH/TL
  12018.39,175
  % -2,64
 • LITECOIN/TL
  2360.35
  % 1,25
 • COSMOS HUB/TL
  204.17
  % 0,77
 • CARDANO/TL
  13.39
  % -3,05
 • TETHER/TL
  32.81
  % -0,26

BitPay bir kriptoyu daha cüzdana ekledi!

BitPay bir kriptoyu daha cüzdana ekledi!

Bitcoin ve kripto para ödeme sağlayıcısı olan BitPay, kripto para cüzdan uygulamasına yeni bir ekleme daha yapıyor. Detaylar haberimizde.

Ünlü ödeme sağlayıcısı bir kriptoyu daha cüzdana ekledi!

Bitcoin ve kripto para ödeme sağlayıcısı BitPay, Bugün yaptığı açıklama ile BitPay cüzdan uygulamasına yeni bir kripto para daha eklediğini belirtti. Bu haftadan itibaren Litecoin’de BitPay cüzdan uygulamasında.

BitPay kullanıcıları bu haftadan itibaren uygulamayı kullanan işletmelerde Litecoin ile ödeme yapabilecek. Kullanıcılar aynı zamanda Litecoin alıp satabilecek, takas edebilecek ya da saklayabilecek.

BitPay’ın kararının ardından 2014 yılında Bitcoin’i ilk defa ödemelerde kabul eden perakende şirketi Newegg.com, Litecoin’i de kabul eden ilk şirket oluyor. Newegg Kıdemli Marka Müdürü Andrew Cho, yaptığı açıklamada daha önce Bitcoin’i şimdi de Litecoin’i kabul etmye başladıklarını doğrruladı.

“BitPay ile Bitcoin’i ve şimdi de Litecoin’i kabul eden ilk büyük çevrimiçi alışveriş merkezi olan Newegg olarak kriptoyu benimseyen müşterilerimizi destekliyor ve çevrimiçi alışveriş deneyimine yenilik getirme taahhüdümüzü vurguluyoruz. Kripto para birimi etrafındaki heyecan ve momentum yadsınamaz ve müşterilerimizin çevrimiçi alışveriş yapmasını kolaylaştırmaya kararlıyız.”

Newegg Commerce, Inc. (NASDAQ: NEGG), Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu’da küresel erişime sahip, Kuzey Amerika’nın önde gelen teknoloji odaklı e-perakendecilerinden biri olarak tüketicilere hizmet veriyor. 2001 yılında kurulan şirket, müşterilerine tüketici elektroniği, eğlence, akıllı ev ve oyun ürünlerinden oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesi ile hizmet veriyor.

014 yılında Newegg, Newegg’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve daha sonra Kanada’daki müşterileri için Bitcoin işlemlerini kolaylaştırmak için BitPay ile ortaklık kurdu. İki şirket, kripto ödeme seçeneğini dünya çapındaki ülkelere genişletecek iş birlikleri geliştirdi.

Litecoin’in yaratıcısı ve Litecoin Vakfı’nın genel müdürü Charlie Lee ise anlaşmadan dolayı son derece heyecanlı olduklarını ve Litecoin’in ideal bir ödeme aracı olduğunu vurguladı.

“Litecoin’in hızlı işlem süreleri ve süper düşük ücretleri Newegg gibi bir e-ticaret devi için ideal. Litecoin’in artık BitPay tarafından desteklenmesinden son derece heyecanlıyız, bu destekleme, herhangi bir tüccarın LTC’yi kabul etmesini çok kolaylaştıracak”

BitPay, Litecoin’e (LTC) ek olarak şu anda BTC, BCH, ETH, XRP, DOGE, DAI, WBTC ve USDC, GUSD, PAX ve BUSD sabit paraları dahil olmak üzere 11 diğer kripto para birimini kabul ediyor.

Kaynak

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ