• BITCOIN/TL
  2115632,550
  % 0,19
 • ETHEREUM/TL
  115047
  % 4,29
 • RIPPLE/TL
  16.07
  % 0,89
 • BITCOIN CASH/TL
  12748.81,257
  % 3,81
 • LITECOIN/TL
  2402.15
  % 3,20
 • COSMOS HUB/TL
  222.28
  % 6,85
 • CARDANO/TL
  12.57
  % 4,53
 • TETHER/TL
  32.49
  % -0,34

Google Cloud, Polygon Labs ile Stratejik Anlaşma İmzaladı

Google Cloud, Polygon Labs ile Stratejik Anlaşma İmzaladı

Google Cloud, bulut bilişim platformu üzerinden web3 projelerine ve geliştiricilere destek veriyor. Şirket, Polygon Labs ile yaptığı stratejik anlaşmanın bir parçası olarak, web3 geliştirme için tam kontrollü düğüm barındırma hizmeti Blockchain Node Engine’in Polygon’u destekleyeceğini duyurdu.

Google Cloud’un Blockchain Node Engine, Ethereum için zaten destek sağlamakta ve geçen yılın kasım ayında Solana’yı da entegre etmek için çalışmalara başlamıştı. Polygon Labs’in kurucu ortağı Brendan Farmer, Google Cloud’un altyapısının kullanılmasının teknolojinin hızla genişlemesini kolaylaştıracağını ve işlemlerin hızlı ve ekonomik kalmasını sağlayacağını belirtti. Bu değişiklik, geliştiriciler için Polygon düğümlerinin dağıtımını ve yönetimini basitleştirirken, Polygon ekosisteminin benimsenmesini artırmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz yıl Blockchain Node Engine’in kullanıma sunulması sayesinde geliştiriciler artık Google Cloud üzerinde blok zinciri node’larını daha kolay bir şekilde kurup yönetebiliyorlar. Geliştiriciler, Google Cloud ve Polygon Labs tarafından sunulan hizmetleri kendi özel blok zinciri node’larını oluşturmak, sürdürmek ve işletmekle ilgili yoğun zaman alan süreçleri ve maliyetli ek yükleri aşmak için kullanabilecekler. Google Cloud, Polygon ağı, Polygon Supernets ve Polygon zkEVM dahil olmak üzere tüm Polygon protokollerini destekleyecek.

Bu anlaşma, Polygon ekosistemi için büyük bir adım olacak. Google Cloud’un altyapısı sayesinde, web3 girişimleri için finansmana erişim daha kolay hale gelecek. Ayrıca, geliştiricilerin Polygon ağı ve Polygon Supernets’te konuşlandırılması daha hızlı ve kolay hale gelecek.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin, Discord sunucumuza  ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ