• BITCOIN/TL
  441110,208
  % 0,02
 • ETHEREUM/TL
  35691
  % 1,19
 • RIPPLE/TL
  6.87
  % 0,46
 • BITCOIN CASH/TL
  2575.81,350
  % -0,49
 • LITECOIN/TL
  1158.45
  % 2,14
 • COSMOS HUB/TL
  215.03
  % -1,21
 • CARDANO/TL
  10.56
  % 8,83
 • TETHER/TL
  17.96
  % -0,01

Polygon (MATIC), Disney Programına Seçildi!

Polygon (MATIC), Disney Programına Seçildi!

Polygon (MATIC), 2022 Disney Accelerator programının altı katılımcısından biri olacağı açıklandı.

Disney, dünyanın her yerinden yenilikçi şirketlerin büyümesini hızlandırmak amacıyla 2022 Disney Accelerator’a katılacak altı şirketi açıkladı. Altı şirket arasında blok zinciri ekosisteminde önemli yeri olan Polygon’da bulunuyor. Bu yılki Disney Accelerator programı, “sürükleyici deneyimlerin geleceğini inşa etmeye ve artırılmış gerçeklik (AR), NFT‘ler ve yapay zeka (AI) gibi girişimlere odaklanıyor. Haber ile birlikte MATIC fiyatı ufak bir yükseliş yaşadı. Son olarak basın zamanı MATIC, son 24 saatte %1.3 artışla 0,57 dolardan işlem görmektedir.

Polygon Programdaki Tek Blockchain Projesi.

Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, Polygon’un Disney tarafından seçilen tek blockchain projesi olduğunu vurguladı. Disney tarafından program için seçilen Polygon hakkındaki görüşlerini tweet aracılığıyla paylaştı. Bununla birlikte Disney, program için toplamda altı şirket seçti. Bu altı şirket aşağıdaki gibidir:

 1. Polygon (MATIC) – geliştiricilerin Web3 deneyimleri oluşturması için blok zinciri.
 2. Flickplay – kullanıcıların gerçek dünyadaki konumlara bağlı NFT’leri keşfetmelerini sağlayan bir Web3 sosyal uygulaması.
 3. Inworld – kullanıcıların etkileşimli AI odaklı karakterler oluşturmasına olanak tanır.
 4. Lockerverse – yaratıcıları ve markaları kültürü tanımlayan hikayeler anlatmaları için güçlendiren bir Web3 Platformu.
 5. Obsess – markaların 3D sanal mağazalar oluşturmasına olanak tanıyan bir e-ticaret platformu.
 6. Red 6 – patentli bir kulaklık ve açık havada çalışan arayüz oluşturan bir VR şirketi.

Disney Accelerator programı

disney accelerator

disney accelerator

Son olarak program bu hafta başlayacak. Ayrıca program sonbaharda Walt Disney stüdyolarında gerçekleşecek. Katılımcılarını “Disney’in yaratıcılığı, hayal gücü ve uzmanlığı” ile buluşturacak. Katılan her şirket, Disney’deki üst düzey liderlikten rehberlik ve mentorluk alacak. Şirket, geleceğin eğlence deneyimlerini inşa etmek için teknolojiyi kullanmaya kararlı. Disney Accelerator programının Genel Müdürü Bonnie Rosen, programının şirketin geleceğin eğlence deneyimlerini inşa etmek için teknolojiden yararlanma misyonuyla uyumlu olduğunu açıkladı. Dedi ki:

“Disney, neredeyse bir asırdır geleceğin eğlence deneyimlerini inşa etmek için teknolojiden yararlanmanın ön saflarında yer alıyor. Disney Accelerator bu mirasın bir parçası olmaktan heyecan duyuyor. En yeni şirketler sınıfımızla, yenilikçiliğe olan bağlılığımızı ilerletmeyi ve önümüzdeki 100 yıl boyunca Disney izleyicilerine ve misafirlerine büyülü deneyimler sunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ
X