• BITCOIN/TL
  2265577,170
  % -0,72
 • ETHEREUM/TL
  122704
  % 3,91
 • RIPPLE/TL
  17.3
  % 0,05
 • BITCOIN CASH/TL
  16614.17,565
  % 0,04
 • LITECOIN/TL
  2845.68
  % -0,67
 • COSMOS HUB/TL
  284.19
  % -1,58
 • CARDANO/TL
  15.96
  % -0,87
 • TETHER/TL
  32.24
  % -0,30

Enjin Coin ve MetaverseMe Arasında NFT Anlaşması

Enjin Coin ve MetaverseMe Arasında NFT Anlaşması

Enjin Coin ve MataverseMe yaptıkları ortaklık ile NFT ve artırılmış gerçeklik (AR) kavramlarını birleştirmeye hazırlanıyor. Bu iş birliği sayesinde insanlar özçekimleri ile dijital hallerini yaratabilecek ve NFT parçalar ile avatarlarını geliştirebilecekler. Yaratılan avatarlar Enjin sayesinde başka oyunlarda da kullanılabilecek.

Blockchain tabanlı oyun ekosistemi Enjin, oyunlarında kullanılmak üzere “hiper gerçekçi avatarlar” sunmayı planlıyor. Bunu sağlamak için artırılmış gerçeklik üzerine çalışmalar yapan MetaverseMe ve Enjin el sıkışarak yeni bir NFT projesi duyurdu. Bu ortaklıkta Enjin NFT’leri barındırmak için teknik altyapıyı sağlayacak.

Yapılan açıklamaya göre 23 Şubat 2021’den itibaren kullanıcılar MataverseMe uygulamasına özçekimlerini yükleterek dijital hallerini oluşturabilecekler. Oyuncular oluşturulan dijital avatarları arttırılmış gerçeklik ile kaydederek sosyal medyada paylaşabilecekler.

Avatarınıza gerçekten sahip olun ve onu istediğiniz oyun ile buluşturun
EballR Games CEO’su ve MetaverseMe’nin yaratıcısı olan Martyn Hughes hem kripto para hem video oyun camiasını heyecanlandıran bu proje ile ilgili “devrim niteliğinde bir gelişme” yorumunda bulundu.

“Yaratılan avatarlara NFT olarak gerçekten sahip olmak ve bunları alıp en sevdiğiniz oyunlarda kullanabilmek, dijital ekonomi ve oyun sektöründe devrim yaratacak.”

MetaverseMe tarafından piyasaya sürülen sınırlı sayıdaki moda varlıklarını barındıran “Pluriform” setleri bu ortaklıktaki ilk NFT koleksiyonu olarak çıkarılacak. Pluriform koleksiyonunun The Fabricant ve Atari şirketleri ile birlikte tasarlandığı biliniyor. NFT koleksiyonu 28 Şubat’a kadar satışta kalacak ve daha sonrasında nadirliği korumak amacıyla yakılacak. Kullanıcılar, koleksiyondaki NFT’leri Minecraft ve The Six Dragons gibi oyunlarda da kullanabilecekler.

Enjin Coin bugün listelendi
Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Enjin Coin, birbiriyle bağlı blockchain tabanlı oyun ürünlerinden oluşan Enjin şirketinin yerel kripto parasıdır. ERC-20 tabanlı bir token olan Enjin Coin, 26 Ocak günü Japonya’nın önemli kripto para borsalarından Coincheck’te listelenmeye başladı. Böylece ENJ, kripto paralar konusunda katı bakış açısı ile bilinen Japonya’da listelenen ilk oyun tokenı olmayı başardı.

YORUMLAR YAZ