• BITCOIN/TL
  1902497,493
  % 0,64
 • ETHEREUM/TL
  102946
  % 0,62
 • RIPPLE/TL
  15.54
  % 5,81
 • BITCOIN CASH/TL
  11909.96,452
  % 4,39
 • LITECOIN/TL
  2282.23
  % 2,34
 • COSMOS HUB/TL
  201.08
  % 2,06
 • CARDANO/TL
  13.57
  % 4,84
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,30

Crypto.com, Enjin’in NFT Platformuna Yatırım Yapıyor!

Crypto.com, Enjin’in NFT Platformuna Yatırım Yapıyor!

Crypto.com’un, platforma 18,9 milyon dolarlık fon sağladığı bildirildi.

Efinity” olarak adlandırılan bu platform, Polkadot üzerine inşa edilen, oyunlar, uygulamalar, kuruluşlar ve içerik oluşturucular için özel olarak tasarlanmış bir NFT blok zinciridir. Bu platformda herhangi bir zincirden herhangi bir NFT, Efinity’ye taşınabiliyor. Bu sayede de yaratıcılar ve geliştiriciler artık tek bir blok zinciri ve platformla sınırlı olmayacağından projeler arasında işbirliği mümkün kılınmış oluyor. Yeni NFT blok zinciri Efinity’nin her altı saniyede bir işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip olacağı ve bu alanda iddialı olacağı bildirildi.

Crypto.com Capital yetkilisi Bobby Bao, yeni girişim ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“NFT’lerin potansiyeline güçlü bir şekilde inanıyoruz ve Enjin ekibinin bu potansiyeli karşılamak için gerekli altyapıyı geliştirmede çok önemli bir rol oynayacağından eminiz.”

Enjin’in, ölçeklenebilirliğin yanı sıra, gerçek bir NFT yaratma çabalarının bir parçası olarak NFT alanında çapraz zincir ile birlikte çalışabilirliği tasarlamaya da çalışacağı dile getiriliyor.

Bu kapsamda Enjin, NFT’ler için çapraz zincir işlevleri sunmak üzere lanse edilen “Paratoken” adlı yeni bir token standardı üzerinde çalışmaların devam ettiği de belirtiliyor. Paratoken ile kullanıcılar dijital koleksiyonları diğer blok zincirlerinden Efinity ekosistemine taşıyabilecekler.

Enjin kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Witek Radomski, NFT’ler için çapraz blok zinciri işlevselliğinin önemi hakkında şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Birden fazla blok zinciri ve kullanım senaryosunda likidite açmak, geniş bir içerik oluşturucu, alıcı ve satıcı ekosistemini birbirine bağlayacaktır.”

Efinity blok zincirinin ayrıca Efinity Token (EFI) adı verilen kendi yerel tokenı da olacağı bildirildi. Enjin Coin (ENJ) sahiplerinin, yeni NFT ağındaki işlemlerin işlenmesi için kullanabilecekleri EFI’yi kazanmak için ENJ’yi kullanabileceği ve EFI’ın aynı zamanda Efinity topluluğu için yönetişim tokenı görevi göreceği de belirtiliyor.

Güncel kripto haberleri için telegram sayfamızı takip edin.

YORUMLAR YAZ