• BITCOIN/TL
  2225200,736
  % -2,33
 • ETHEREUM/TL
  113427
  % -3,08
 • RIPPLE/TL
  19.74
  % -0,59
 • BITCOIN CASH/TL
  19744.84,399
  % -9,07
 • LITECOIN/TL
  3110.31
  % -3,24
 • COSMOS HUB/TL
  346.14
  % -3,15
 • CARDANO/TL
  18.62
  % -5,06
 • TETHER/TL
  32.27
  % 0,26

Enjin Coin, Japonya’nın İlk Oyun Kripto Para Birimi Oldu. Fiyat Analizi, Hedefler

Enjin Coin, Japonya’nın İlk Oyun Kripto Para Birimi Oldu. Fiyat Analizi, Hedefler

ENJ’ye özdenetim kurumu olan Japonya Sanal Para Borsası Derneği tarafından resmi onay verildi.

Enjin Coin (ENJ), ülkede kullanılmak üzere beyaz listeye alınan ilk oyun kripto para birimi olmak için Japonya’nın katı düzenleyici engellerini aştı.

Salı günü CoinDesk’te paylaşılan bir basın açıklamasına göre, ENJ’ye ülkenin kripto para borsalarını denetleyen kendi kendini düzenleyen kurumu olan Japonya Sanal Para Borsası Derneği (JVCEA) tarafından resmi onay verildi.

Jetonun 26 Ocak’ta Japonya’nın Coincheck borsasında listelenmesi bekleniyor, bu da kullanıcıların Japon yeniyle ENJ satın alabilecekleri anlamına geliyor.

ENJ, Enjin oyun ve uygulama ekosistemindeki kullanıcılar tarafından oluşturulduklarında değiştirilemez belirteçlere (NFT’ler) kilitlenen bir değer belirteci deposudur. Şirkete göre, bu NFT’ler tamamen yeni uygulama içi ekonomiler yaratma potansiyeline sahip ticaret yapılabilir, takas edilebilir ve entegre çapraz platform olabilir.

Enjin’in CEO’su Maxim Blagov, “Super Mario’dan Pokémon ve Final Fantasy’ye, Japonya, pop kültüründe kalıcı bir yere sahip olan öncü oyunlara ev sahipliği yapıyor” dedi. “Dünyanın en iyi blok zinciri oyunlarından bazılarının Japon oyun endüstrisinden geleceğine inanıyoruz.”

Coincheck, Japonya’nın en büyük lisanslı kripto para birimi pazar yerlerinden biridir ve ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından düzenlenmektedir.

FSA’nın kripto para birimi listeleri geçmişine göre , ENJ, ülke içindeki bir borsada listelenen oyun kategorisinde ilk sırada yer alıyor.

ENJ’nin arkasındaki şirket olan Enjin, Japonya pazarına ilk kez 2019’da, Enjin’in platformunu ülke oyun pazarına getirmeyi amaçlayan Tokyo merkezli blockchain hızlandırıcısı HashPort ile ortaklık kurarak girdi. Basın açıklamasına göre, iki şirketin ENJ’nin JVCEA’dan düzenleyici onayının ardından borsalarda listelendi.

HashPort’un CEO’su Seihaku Yoshida, “Enjin, 2019’da Japon pazarına girme konusunda cesur bir taahhütte bulundu ve pazar koşullarından bağımsız olarak işlerini bu alanda büyütmeye kararlı” dedi. “Bir yıldan fazla bir süredir gerekli özenin ardından Enjin Coin’in Coincheck’te onaylanması ve listelenmesi Enjin için önemli bir kilometre taşı ve Japonya’daki blockchain platformunun benimsenmesi anlamına geliyor.”

enj tradingview 2021-01-19 180727

enj tradingview 2021-01-19

CoinMarketCap’e göre,  ENJ’in fiyatı, 24 saatte %27 ve haftalık % 71 artışla 0,38 dolara kadar yükseldi.

Enj coin, yeni listelemelerle ve ortaklıklarıyla öönümüzdeki günlerde 0.50$ , 1$, 2$, 5$  ve daha yukarıları hedefleyebilir.

YORUMLAR YAZ