• BITCOIN/TL
  433457,156
  % -1,04
 • ETHEREUM/TL
  34355
  % -2,02
 • RIPPLE/TL
  6.77
  % -1,22
 • BITCOIN CASH/TL
  2471.39,589
  % -1,78
 • LITECOIN/TL
  1096.59
  % -3,90
 • COSMOS HUB/TL
  205.68
  % -2,38
 • CARDANO/TL
  10.01
  % -2,81
 • TETHER/TL
  17.98
  % 0,13

Dogecoin rallisi yaklaşıyor mu?

Dogecoin rallisi yaklaşıyor mu?

Dogecoin çok önemli direnç seviyelerini başarılı bir şekilde kırarken; bu yükseliş, yatırımcılar için hoş bir sürpriz oldu. Bununla birlikte DOGE şu an itibariyle daha güçlü engelleri aşma yolunda ilerliyor.

azımızı yayına hazırladığımız sırada, en popüler ve en büyük meme coin, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamaya yaklaşıyor. Ve şaşırtıcı bir şekilde DOGE, haftanın ilk gününde işlem hacminde güçlü bir artış görerek, bu ortalamayı aşma potansiyelini gösterdi.

Esasen Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coinlerin bu kadar güçlü bir şekilde yükselmesinin arkasındaki asıl neden, yatırımcıların ağır kurumsal baskı altında kalan Ethereum gibi istikrarlı varlıkları kovalamak yerine, kripto para piyasasındaki en riskli seçeneklerde şansını deneme dürtüsü.

Nitekim son dokuz gün içinde Dogecoin, neredeyse %50 değer kazandı. Ve kripto para piyasasının ilk 100’ündeki en karlı birkaç varlıktan biri oldu.

Ayrıca haftaya yükselişle başlayan Dogecoin, tek bir günde %30’luk bir yükseliş kaydeden Stacks (STX)’tan sonra ilk 100’de en fazla değer kazanan ikinci kripto para oldu.

Peki Dogecoin rallisi devam eder mi?

Ne yazık ki, bize bu rallinin gücüne dair bir ipucu verebilecek tek gösterge, rallinin zayıfladığını gösteren azalan hacim profili. Göstergeye göre, varlığa yeni fon akışı olmazsa önümüzdeki günlerde ya da haftalarda bir tersine dönüş görebiliriz.

Ancak Göreceli Güç Endeksi gibi diğer trend göstergeleri de DOGE’nin kısa vadeli bir yükseliş trendine girdiğini ve yükseliş güzergahında henüz herhangi bir satış baskısı ile karşılaşmadığını gösteriyor. Günlük zaman diliminde ise, memecoin grafikteki tüm dirençleri kırdı ve şimdi mayıs ayında yalnızca bir kez dokunduğu 50 günlük EMA direnciyle karşı karşıya.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Dogecoin 0,07722 dolardan işlem görüyor.)

Kaynak

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ
X