• BITCOIN/TL
  2200109,266
  % 4,07
 • ETHEREUM/TL
  115195
  % 2,58
 • RIPPLE/TL
  19.62
  % 8,64
 • BITCOIN CASH/TL
  12962.03,336
  % 5,62
 • LITECOIN/TL
  2412.36
  % 3,82
 • COSMOS HUB/TL
  215.75
  % 4,76
 • CARDANO/TL
  14.44
  % 4,32
 • TETHER/TL
  33.04
  % -0,31

Avalanche ağı, ‘Avalanche Multiverse’ teşvik programını başlatıyor

Avalanche ağı, ‘Avalanche Multiverse’ teşvik programını başlatıyor

Blockchain ağı Avalanche, uygulamaya özel ‘alt ağ’ blockchain ekosistemlerinin yaygınlaşmasını hızlandıracak bir Avalanche Multiverse teşvik programı duyurdu.

Avalanche vakfı başkanı Emin Gün Sirer alt ağların, blockchain alanındaki en önemli gelişmeler arasında yer alacağını düşündüğünü ifade etti. Başkan, alt ağların sadece ‘ağ düzeyinde kontrol ve açık deneme’ ile mümkün olan işlevleri etkinleştirdiğini belirtti. Sirer ayrıca geçtiğimiz 5 yılda blockchainde yapılan yeniliklerin çoğunun akıllı sözleşmelerde gerçekleştiğini ve bundan sonra yeniliklerin merkezinde alt ağların olacağına inandığını belirtti.

Program, blockchain oyunlarına, DeFi’ye, NFT’lere ve kurumsal kullanım durumlarına kaynak sağlamak için yaklaşık 290 milyon dolara denk gelen 4 milyon Avalanche (AVAX) ayıracak.

Avalanche Multiverse programının oluşturulmasında DeFi Kingdoms, Aave, Golden Tree Asset Management, Wintermute, Jump Crypto, Valkyrie ve Securitize gibi bilinen şirketler rol alıyor.

Program, 15 milyon dolarlık teşviklerle DeFi Kingdoms’a özel bir alt ağ getirecek. DeFi Kingdoms yöneticisi Frisky Fox, Avalanche’nin alt ağ teknolojisinin kendi projeleri ile tam uyumlu olduğunu belirtti.

Avalanche’nin çekirdek geliştiricisi Ava Labs, kurumsal DeFi için özellikle oluşturulmuş Müşterini Tanı (KYC) düzenlemeleriyle entegrasyon içinde bir blockchain oluşturma amacıyla diğer ortaklarla birlikte çalışacak.

Valkyrie Investments’in DeFi genel müdürü Wes Cowan, konu hakkında, “Avalanche’nin KYC altyapısına sahip alt ağı, kurumsal alanda yaygınlaşmak için atılan önemli bir adım ve bu uygulamayı desteklemekten gurur duyuyoruz,” dedi.

Ayrıca kripto borsası FTX de insanlık için uzun soluklu çözümler sağlamak ve önemli ölçüde ölçeklenebilir projeleri desteklemek amacıyla bir fon ayırdı. ‘FTX Future Fund’ isimli fon, yapay zeka ve biyolojik risk tehlikesini azaltma gibi projelere 2 milyar dolara varan yatırım yapmayı planlıyor.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ