• BITCOIN/TL
  2293300,603
  % 6,40
 • ETHEREUM/TL
  121492
  % 22,12
 • RIPPLE/TL
  17.48
  % 6,14
 • BITCOIN CASH/TL
  16926.34,129
  % 8,49
 • LITECOIN/TL
  2851.21
  % 6,27
 • COSMOS HUB/TL
  284.86
  % 7,74
 • CARDANO/TL
  16.19
  % 7,88
 • TETHER/TL
  32.14
  % -0,15

Yüzde 1.000 Yapan Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

Yüzde 1.000 Yapan Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

Yakın tarihli bir videoda, kripto stratejisti Ben Armstrong, altcoin Ethereum (ETH) üzerindeki yükseliş iyimserliğini paylaşıyor ve ETH’nin Bitcoin’i (BTC) geçme ve piyasayı ayrıştırma potansiyelinin ne olduğuna dair öngörülerde bulunuyor.

Ethereum Bitcoin’i geçebilir mi?

Yatırımcılara göre, kripto para piyasasının başlangıcından bu yana, Bitcoin her zaman tüm piyasa üzerinde büyük bir etkiye sahip. Bitcoin hareket ettiğinde, tüm piyasa onunla birlikte hareket eder. En büyük piyasa değerine sahip ve fiyatları tıpkı bir Hollywood afişli filmin denizaşırı ülkelerde para kazanma yeteneğini etkilemesi gibi etkiliyor.

Bitcoin’den sonra piyasada etkili olan diğer kripto para birimi Ethereum. Yatırımcılara göre, Bitcoin ilk hamle yapan olsa da, Ethereum akıllı sözleşmelerde avantaja sahip ve Defi devrimi devam ederken, Ethereum bu aşamada önemli etkiye sahip olacak. Stratejist Armstrong, “Ethereum’un Bitcoin’i kesinlikle geçebileceğine yönelik inancım var. Bu döngüde bunun gerçekleşmesi mümkün” diyor.
Altcoin ETH fiyatı neden arttı?

Ethereum fiyatı, kısmen, krediler ve sigorta gibi geleneksel banka ürünlerini yeniden oluşturmak için kripto para teknolojisini kullanan ve Ethereum’un blok zincirinin üzerine inşa edilen DeFi’nin artan popülaritesi nedeniyle arttı. Armstrong, Ethereum’un BTC ile arasındaki boşluğu önemli ölçüde kapattığını ve Bitcoin’in yaklaşık 620 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmasına karşın Ethereum’un 1.900 dolar seviyesindeki değeriyle 219 milyar dolar değerinde olduğunu vurguluyor. Armstrong ayrıca, Bitcoin’in %300 rallisine kıyasla Ethereum’un %1.000 arttığını belirtiyor.

Armstrong  ETH’nin Bitcoin’den daha fazla değer kazanacağına ve onu geçecek potansiyele sahip olduğuna işaret ediyor. Ona göre Ethereum’a değer üstüne değer katacak olan DeFi henüz tam olarak istenen seviyeye ulaşamadı. Bitcoin sahnesinin benimsenmesine yakın bir durum ise şimdilik söz konusu değil. Ethereum ve akıllı sözleşmeler, yeni altcoin ekonomisinin temelini oluşturuyor. Analistin görüşüne baktığımızda analist, “Ethereum’a sahipseniz, sadece bir kripto tokenine sahip olmazsınız, yeni alternatif ekonomide bir internet parçasına sahip olmak gibi bir varlığa da sahip olursunuz” yaklaşımını kripto para birimi alanına net bir şekilde sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

 

YORUMLAR YAZ