• BITCOIN/TL
  2163387,723
  % -1,74
 • ETHEREUM/TL
  112990
  % -0,69
 • RIPPLE/TL
  19.87
  % -0,71
 • BITCOIN CASH/TL
  12085.79,373
  % -2,86
 • LITECOIN/TL
  2369.67
  % 0,77
 • COSMOS HUB/TL
  205.19
  % 0,14
 • CARDANO/TL
  13.44
  % -3,47
 • TETHER/TL
  32.85
  % -0,14

YouTube’dan Metaverse Hamlesi

YouTube’dan Metaverse Hamlesi

YouTube 2022’de şirketin içerik oluşturucuları, izleyicileri ve ortakları için birkaç yeni işlev, araç ve ürün sunmayı hedefliyor ve platformun Ürün Müdürü Neal Mohan’a göre bazı özellikler metaverse, blockchain ve non-fungible tokenler (NFT’ler) ile ilgili olacak ve platform kullanıcılarının daha fazla katılımını sağlamak için bunların nasıl kullanılabileceğini inceleyecekler.

Mohan’a göre, platform şu anda içerik görüntülemeyi daha sürükleyici hale getirmenin yollarını tartışıyor ve metaverse işlevleriyle daha derin entegrasyon da çözümün bir parçası olabilir.

Yeni işlevler içerik oluşturucuların platformu kullanarak para kazanmalarını sağlayan YouTube İş Ortağı Programı aracılığıyla sağlanabilir. Mohan, 2021’de programın 2 milyon katılımcıya ulaştığını söyledi.

Mohan, bir blog yazısında şunları söyledi: “Etki görmeyi bekleyebileceğiniz ilk alan, oyunlara daha fazla etkileşim getirmek ve onları daha canlı hissettirmek için çalışacağımız oyun alanıdır. Henüz ilk günler, ancak bu sanal dünyaları izleyiciler için nasıl gerçeğe dönüştürebileceğimizi görmekten heyecan duyuyoruz.”

Mohan ayrıca, Google’ın sahip olduğu dev ismin Web 3’ün sunduğu merkeziyetsizlikten yararlanarak blockchain ve NFT alanındaki katılımını artırabileceğini öne sürüyor.

CPO, “Web3, içerik oluşturucular için yeni fırsatlar da sunuyor. Blockchain ve NFT’ler gibi yeni teknolojilerin içerik oluşturucuların hayranlarıyla daha derin ilişkiler kurmasını sağlayacağına inanıyoruz. Birlikte yeni projeler üzerinde işbirliği yapabilecek ve daha önce mümkün olmayan şekillerde para kazanabilecekler.”

Örnek olarak Mohan, hayranların en sevdikleri içerik oluşturucuların videolarını, fotoğraflarını, sanat eserlerinı ve diğer ürünleri YouTube aracılığıyla edinebileceğini söyledi.

Mohan, “Bu yeni teknolojilere sorumlu bir şekilde yaklaştığımızdan emin olmak için dikkate alınması gereken çok şey var, ancak inanılmaz bir potansiyel olduğunu da düşünüyoruz” dedi.

 

YORUMLAR YAZ