• BITCOIN/TL
  2156568,223
  % -1,36
 • ETHEREUM/TL
  112771
  % -0,13
 • RIPPLE/TL
  19.64
  % -0,13
 • BITCOIN CASH/TL
  12018.39,700
  % -2,64
 • LITECOIN/TL
  2360.35
  % 1,25
 • COSMOS HUB/TL
  204.17
  % 0,77
 • CARDANO/TL
  13.39
  % -3,05
 • TETHER/TL
  32.81
  % -0,26

Yakın Zamanda GMT Gibi Patlama Yapabilecek 3 Altcoin

Yakın Zamanda GMT Gibi Patlama Yapabilecek 3 Altcoin

Kripto para birimleri yılın ikinci çeyreğine de düşüşle başladı. 2021 yılının son çeyreğinde başlayan düşüşün devam ettiği süreçte birçok altcoin ciddi değer kayıpları yaşadı. Ancak bu olumsuz süreçte GMT yakaladığı yükseliş ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yatırımcılar “Altcoin Yatırım Tavsiyeleri” aramaya devam ederken, BeInCrypto Türkiye ekibi olarak biz de GMT Coin gibi yakın zamanda patlama yapabilecek 3 Move to Earn (Hareket Et Kazan) projesini sizler için derledik.

Kripto para birimlerinin birçoğu uzun süreli bir düşen trend içerisinde hareket etmeye devam ediyor. Altcoin projelerinin birçoğu kasım ayında başlayan düşüşte %70’e yakın değer kaybı yaşadı. Ancak bu olumsuz süreç içerisinde Binance Launchpad üzerinde satışa sunulan bir altcoin projesi piyasaları alt üst etmeyi başardı.

GMT Coin olarak da bilinen Green Metaverse Token (GMT) kripto para piyasasına yeni bir soluk getirdi. 0,01 dolar fiyatıyla ön satışa sunulan GMT geçtiğimiz hafta içerisinde 3,86 dolar seviyesine kadar yükseldi. GMT’nin fiyatını yaklaşık olarak 400’e katlamasıyla birlikte ise “Altcoin Yatırım Tavsiyeleri” arayışında olan yatırımcılar gözlerini Move to Earn (hareket et kazan) projelerine çevirdi.

Move to Earn Nedir?

Move to Earn yani hareket et kazan projeleri kullanıcıların günlük hayatta para kazanmalarına yardımcı olan yeni bir kazanç modelidir. Son dönemde bu modele yönelik dikkat çeken blok zincir projeleri de kullanıcılar ile buluşmaya başladı.

Oyna kazan modelinin daha uygulanabilir ve kolay gelir elde edilebilir versiyonu olan bu model ile kullanıcıların daha rahat blok zincir ekosistemine dahil olabileceği düşünülüyor.

Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmesi nedeniyle de bu ekosistem içerisinde yer alan altcoin projelerinin yakın zamanda büyük bir patlama yapabileceği piyasa analistleri tarafından vurgulanıyor. Biz de BeInCrypto Türkiye Ekibi olarak 3 Move to Earn (hareket et kazan) projesini bu yazıda sizler için derledik.

GMT Gibi Patlama Yapabilecek 3 Altcoin

1)DOSE (DOSE)

DOSE (DOSE), OliveX fitness ekosisteminin yerel tokeni olarak görev yapmaktadır. Kullanıcılar bu ekosistemde Dustland Runner, Dustland Rider, 22 Pushup ve diğer deneyimlerde antrenmana dayalı etkinlikleri gerçekleştirerek, DOSE token kazanabilmektedir.

DOSE projesi ismini ise mutluluk hormonları olarak bilinen Dopamin, Oksitosin ,Serotonin, ve Endorfin hormonlarından almaktadır.

Bir ERC 20 tokeni olan DOSE’un 5 milyar maksimum arzı bulunmaktadır. Altcoin projesinin dolaşımdaki arzı ise 51 milyon adet seviyelerindedir. 2021 yılının kasım ayında piyasaya sürülen Move to Earn projesi, 0,03 dolar seviyesinden ön satışa sunulmuştur.

DOSE yazının kaleme alındığı sırada ise 0,15 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Projenin yatırımcıları arasında ise Animoca Brands, Polygon, Gate.io ve Solana gibi önemli blok zincir yatırım şirketleri yer almaktadır.

Genopets (GENE)

Genopets, ilk Move to Earn NFT blok zincir projesi olarak bilinmekte. Projenin yerel tokeni GENE ise son dönemin en dikkat çeken altcoin projelerinden biri olarak yatırımcıların dikkatini çekmeye başarmış durumda. Solana blok zinciri üzerine inşa edilen Genopets, PokemonGo’dan ilham alarak kullanıcıların Genopets adı verilen NFT’leri toplayarak GENE kazanmasını sağlamakta.

100 milyon maksimum arzı bulunan altcoin projesinin, 3,6 milyon adeti dolaşımda bulunuyor. Uzmanlar ise GENE tokenin sadece FTX, Bybit ve MEXC gibi yüksek hacimli borsalarda işleme açılmış olduğuna dikkat çekiyor.

 Dotmoovs (MOOV)

Dotmoovs projesi, kullanıcılarının rakiplerine karşı futbol performansı sergileyerek ödüller kazanabilmesini sağlıyor. Uygulamanın yerel tokeni olarak hizmet veren MOOV ise sahip olduğu özelliklere rağmen düşük piyasa değeri ile oldukça dikkat çekiyor.

Toplam 32 milyon dolar piyasa değerine sahip altcoin projesinin 1 milyar maksimum arzı bulunuyor. MOOV tokenin 496 milyon adeti ise şu an dolaşımda bulunuyor. 2021 yılı içerisinde 0,096 dolar seviyelerine kadar yükselen token, yazının kaleme alındığı sırada ise 0,066 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ