• BITCOIN/TL
  2225136,705
  % -3,47
 • ETHEREUM/TL
  113204
  % -4,00
 • RIPPLE/TL
  20.07
  % 0,30
 • BITCOIN CASH/TL
  21754,476
  % -1,27
 • LITECOIN/TL
  3173.14
  % -4,60
 • COSMOS HUB/TL
  353.07
  % -2,96
 • CARDANO/TL
  19.43
  % -1,21
 • TETHER/TL
  32.25
  % 0,60

Visa, Ethereum yazılım şirketi ConsenSys ile ortaklık kurdu

Visa, Ethereum yazılım şirketi ConsenSys ile ortaklık kurdu

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa, Ethereum geliştirme şirketi ConsenSys ile, CBDC ağlarının geleneksel finans ile olan köprü bağlantısını sağlama konusunda anlaşmaya vardı ve ortaklık kurdu. Müşteriler bu ortaklık sonucunda, CBDC bağlantılı Visa kartlarını ya da dijital cüzdanlarını Visa’nın geçtiği her yerde kullanabilecekler.

“Ödeme ağlarına geçiş kolaylaşacak”

Ortaklıkla ilgili açıklamalarda bulunan Visa’nın CBDC’lerden sorumlu yöneticisi Catherine Gu, “Eğer başarılı olursak CBDC’ler finansal hizmetlere erişimi artırabilir ve hükumet ödemelerini daha verimli, hedefli ve güvenli hale getirebilir. Bence bu işbirliği, politika yapıcılar için iyi bir teklif. Bu sistem, CBDC’lerin mevcut ödeme ağlarına geçişi için bir kolaylık sağlama aracı olarak oluşturuldu. Bankalar ve diğer şirketler de mevcut yapılarını bu siseme entegre edebilecekler” dedi.

Merkez bankalarıyla çalışmalar başlıyor

Visa şirketi konuyla ilgili yaptığı açıklamada ayrıca kripto para ekiplerinin de bahar aylarında merkez bankalarıyla birlikte çalışmaya başlayacağını da açıkladı. Şirket, Eylül ayında finansal kurumlara yardımcı olması amacıyla da küresel bir kripto para danışmanlık grubu oluşturduğunu duyurmuştu.

Öte yandan Aralık ayında ConsenSys de, Mastercard ile de bir ortaklık kurarak hem Ethereum ana ağında hem de özel kullanım ağlarında genişlemeyi sağlamak amacıyla ConsenSys Rollups” projesini başlatmıştı.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ