• BITCOIN/TL
  2281754,710
  % 5,80
 • ETHEREUM/TL
  121808
  % 22,60
 • RIPPLE/TL
  17.48
  % 6,14
 • BITCOIN CASH/TL
  16833.63,236
  % 7,56
 • LITECOIN/TL
  2846.95
  % 6,24
 • COSMOS HUB/TL
  284.78
  % 7,96
 • CARDANO/TL
  16.09
  % 7,47
 • TETHER/TL
  32.17
  % -0,18

Amazon’un Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Amazon’un Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Amazon; bir kripto para birimi ve blockchain uzmanı için yeni bir iş ilanı yayınladıktan sonra, gerçekleşeceği öne sürülen kripto para birimi planlarıyla ilgili bazı yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

İngiliz gazetesi City A.M.’ye konuşan isimsiz bir kaynağa göre, e-ticaret devi bu yılın başlarında Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Bu iddia doğruysa, böyle bir gelişme kripto para birimlerinin benimsenmesini hızlandırma potansiyeline sahip.

Kaynak, Amazon’un yıllardır kripto para birimi projeleri üzerinde çalıştığını yani artık suları test etme seviyesini geçtiğini ima ediyor:

“Bu sadece gelecekte bir noktada kripto para birimi ödeme çözümlerinin başlangıcını yapmak için gerçekleşen bir hareket değil; Amazon’un gelecekte nasıl çalışacağının tam teşekküllü, iyi tartışılmış, ayrılmaz bir parçası.”

Ayrıca içeriden gelen bilgilere göre Amazon Bitcoin ile durmayacak. Şirket en büyük kripto para birimini entegre ettikten sonra; Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash’i de ekleyecek.

“Bitcoin ile başlayacak – bu kripto projesinin ilk kilit aşaması ve direktif en tepeden geliyor… Jeff Bezos’un kendisinden.Bunun gerçekleşmesi uzun sürmeyecek çünkü planlar zaten yapılmış ve 2019’dan beri üzerinde çalışıyorlar. Bu projenin tamamı hemen hemen yola çıkmaya hazır.”

Amazon ölçeğinde büyük bir oyuncunun kripto para birimi alanına dahil olması, Bitcoin ve büyük ölçekli altcoin’lerin benimsenmesini ve fiyatını artıracaktır, ancak kaynağa göre ilgili asıl arttıracak olan CEO Bezos’un bir sonraki planı:

“Bütün bu kripto ile ilgili işler organize edildikten sonra, işleri Amazon’un lehine daha da ileriye götürecek başka bir dönemeç var – yerel bir token. Mallar için bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimini bir yıl deneyimledikten sonra, tokenize etmeye doğru ilerlememiz giderek daha olası görünüyor.

Şu an için söylenecek çok fazla bir şey yok, ancak Amazon’un kendi kripto para birimi versiyonuyla ilgili fırsatlar keşfedildikçe Bitcoin planının yakından izleneceğine bahse girebilirsiniz.”

E-ticaret devinin bulut bilişim yan kuruluşu olan Amazon Web Services, mevcut CEO Andy Jassy’nin Seattle merkezli devin teknolojinin önemini reddettiğini söylemesinden sadece bir yıl sonra, Kasım 2018’de iki blockchain hizmeti başlatmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

 

YORUMLAR YAZ