• BITCOIN/TL
  1976669,722
  % -5,50
 • ETHEREUM/TL
  110242
  % -1,86
 • RIPPLE/TL
  15.57
  % -1,25
 • BITCOIN CASH/TL
  11684.45,408
  % -7,28
 • LITECOIN/TL
  2282.7
  % -6,05
 • COSMOS HUB/TL
  224.79
  % 1,83
 • CARDANO/TL
  12.41
  % -1,27
 • TETHER/TL
  32.92
  % 0,41

Upbit, 24 altcoin’i listeden çıkarma kararı aldı

Upbit, 24 altcoin’i listeden çıkarma kararı aldı

Önde gelen kripto para borsalarından Güney Kore merkezli Upbit, geçtiğimiz hafta 25 kripto para hakkında uyarı yayımlamış ve bu kripto paraların yapılan incelemeden sonra listeden çıkarılabileceğini bildirmişti. Borsa, genel olarak uyarının projelerin takım yetkinliği ve faaliyeti, bilgi paylaşımı ve iletişim, teknik yeterlilik, likidite gibi konularda yetersiz olması nedeniyle verildiğini vurguladı.

Bir hafta sonunda yapılan değerlendirmede, biri hariç, diğer 24 kripto para için platformdan çıkarma kararı alındı. Şu an için BASIC listeden kaldırılmazken diğer 24 varlıkta alım satım desteğinin 28 Haziran 2021’e kadar sonlandırılacağı bildirildi.

Listeden çıkarılacak olan varlıklar şöyle:

Komodo (KMD), AdEx (ADX), LBRY Credits (LBC), Ignis (IGNIS), DMarket (DMT), Einsteinium (EMC2), 12SHIPS (TSHP), Lambda (LAMB), Endor (EDR), PIXEL (PXL), Pica (PICA), ReddCoin (RDD), RINGX (RINGX), Vite (VITE), ITAM (ITAM), SysCoin (SYS), Nxt (NXT), BnkToTheFuture (BFT), Nucleus Vision (NCASH), Fusion (FSN), Plian (PI), Ripio Credit Network (RCN), Propy (PRO), Aragon (ANT).

Upbit hesaplarında bu varlıklardan herhangi birini tutan kullanıcılar, varlıklarını 19 Temmuz 2021 tarihine kadar çekebilecekler.

Güney Kore’de borsalara regülatör baskısı

Güney Kore’de kripto para borsaları için sıkı önlemler alınıyor. Geçtiğimiz günlerde ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu, bankaların onlarla iş yapan kripto para borsalarını yüksek risk sınıfına dahil etmesinin zorunlu olacağını bildirdi. Ayrıca ülkede, bir süre önce borsalar için belirlenen standartların karşılandığını gösteren bir sertifika alma zorunluluğu getirildi. Tüm borsaların, 24 Eylül’den sonra faaliyete devam edebilmeleri için bu sertifikayı almaları gerekiyor. Gelen bilgilere göre, şimdiye kadar sertifika sahibi olan 20 kripto para borsası var. 30 borsa ise başvuruda bulundu fakat henüz sertifika alamadı.

Getirilen uygulama sonucu, ülkede Coinfinit, Trebit, Bitkiny ve Coinnest dahil olmak üzere bazı kripto para borsaları hizmetleri askıya aldı. Bazı borsalar ise belirli kripto para birimlerini listeden çıkardı veya yatırım uyarısı yayımladı.

Upbit, 24 Ekim 2017 tarihinde faaliyete geçti. Ağırlıklı olarak Güney Koreliler tarafından kullanılan borsada son 24 saatte 3 milyar dolarlık işlem hacmi elde edildi. Upbit’te yaklaşık 100 farklı kripto para listeleniyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ