• BITCOIN/TL
  329832,400
  % -0,25
 • ETHEREUM/TL
  19692.89
  % -2,22
 • RIPPLE/TL
  5.55
  % -1,56
 • BITCOIN CASH/TL
  4256.7,561
  % -0,25
 • LITECOIN/TL
  1146.45
  % -3,20
 • COSMOS/TL
  100.48
  % -2,22
 • CARDANO/TL
  11.14
  % -2,40
 • TETHER/TL
  8.58
  % 0,21

Ünlü CEO, Bitcoin Fiyatında 12,5 Milyon Dolar İçin Tarih Verdi!

Ünlü CEO, Bitcoin Fiyatında 12,5 Milyon Dolar İçin Tarih Verdi!

Kripto danışmanlık firması Parallax Digital’in CEO’su Robert Breedlove, önümüzdeki on yıl içinde ABD doları arzının büyük ölçüde genişleyeceğini tahmin ediyor ve bunun Bitcoin (BTC)’in meteorik yükselişini 12,5 milyon dolara çıkarabileceğini söylüyor.

Robert Breedlove: Bitcoin meteorik yükselişini 12,5 milyon dolara çıkarabilir

Robert Breedlove, yeni verdiği bir röportajda, önde gelen kripto paranın birkaç gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’nin üzerinde düşmesinden sonra Bitcoin’in oynaklığı konusunu ele alıyor. Robert Breedlove konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Oynaklık, fiyat keşfinin doğal bir işlevidir ve piyasa değeri genişledikçe daralma eğilimi gösterir, bu nedenle piyasa değeri ile ters orantılıdır. Bu modelin Bitcoin ile oynaklığının aslında daraldığını gördük. Bir değer deposu olarak, gerçekten bir değer deposunu nasıl tanımladığınıza bağlıdır. Yani Bitcoin gerçek zamanlı olarak para kazanan bir varlık… Küresel bir değer deposu olan 250 trilyon dolarlık bir pazar için rekabet ediyor. Bu nedenle, toplam adreslenebilir pazarına göre çok yeni… Tarihsel olarak altın, değer deposunu en iyi tatmin eden teknolojiydi… Bitcoin bize radikal olarak yeni bir şey sunuyor. Mükemmel bilgiye dayalı bir para. Bir milyon Bitcoin tutarsam, sonsuza kadar 21 milyon olası (BTC) olur. Bunu bir daha kimse değiştiremez. Dolayısıyla, arzın mükemmel esnek olmaması ve piyasa aktörlerinin bir değer deposunda aradıkları özellik budur.

Robert Breedlove: Bitcoin aslında on yılın sonunda nominal olarak milyonlarca dolar değerinde olacak

Küresel bir değer deposu olarak Robert Breedlove, Bitcoin fiyatının ABD doları arzındaki patlamayla birlikte artacağını tahmin ediyor. İşin püf noktası, ABD dolarının artan arzının, daha zayıf fiat para birimleri pahasına geleceğidir. Robert Breedlove konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Para arzının genişlemesi bir yasaya tabidir. Hızlandırılmış ihraç ve amortisman yasası denir. Ne kadar çok para basarsanız, sonunda sistemin devam etmesi için o kadar çok para basmanız gerekir. ABD M2 (para arzı) genişlemesinin önümüzdeki dört yıl içinde muhtemelen tekrar ikiye katlanmasını bekliyorum. Ve sonra oradan tekrar ikiye katlanmasını bekliyorum. On yılın sonunda her yıl %100 ABD M2 genişlemesinin kuzeyinde olacağız… Bu geçiş sırasında zayıf uluslararası para birimlerinin çoğunun dolara çökmesini bekliyorum… ABD M2’sinin on yılın sonunda küresel M2 civarında genişlemesini bekliyorum. Küresel M2’nin kendisi, ihraç ve amortismanı hızlandıran bu yasa nedeniyle 100 trilyon dolardan yaklaşık 1.25 katrilyon dolara, yani 1.250 trilyon dolara genişlemiş olacak. O zaman da BTC esasen merkez bankalarına karşı birlikte değerlenecek, karşı taraf olmayan sigorta poliçesi olmasını bekliyorum… O zamana kadar, para arzındaki genişleme nedeniyle, 100 trilyon ABD dolarından 1.250 trilyon M2’ye yükseldi. Bitcoin aslında on yılın sonunda nominal olarak 12,5 milyon ABD doları değerinde olacak.

Robert Breedlove: Zirveye gelmeden önce BTC %750’nin üzerinde artacak

Bu döngüye gelince Parallax Digital’in başkanı, önde gelen kripto paranın zirveye çıkmadan önce BTC‘nin %750’nin üzerinde artmasını beklediğini ekliyor. Robert Breedlove konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gönderilmiş bir modelim var. Üç yıl önce Twitter’da bir sonraki Bitcoin zirvesini 244.000 dolar olarak adlandırdığımız, hala yayınlanıyor. Bu modeli Covid’den sonra değiştirdim. Çünkü ABD doları üzerindeki enflasyonist baskıların özellikle baskı başladıktan yaklaşık 18 ay sonra özellikle belirgin hale geleceğini düşünüyorum ki bu da bir sonraki Bitcoin fiyat zirvesine paralel olarak düşecek. Sanırım bu piyasa döngüsünde 300.000 doları kırabiliriz… 307.000 dolar tam olarak, bu bizim mevcut model fiyatımız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

X