• BITCOIN/TL
  2160133,579
  % -1,68
 • ETHEREUM/TL
  112980
  % -0,47
 • RIPPLE/TL
  19.7
  % -0,80
 • BITCOIN CASH/TL
  12075.2,513
  % -2,02
 • LITECOIN/TL
  2364.69
  % 1,09
 • COSMOS HUB/TL
  204.52
  % 0,36
 • CARDANO/TL
  13.39
  % -3,44
 • TETHER/TL
  32.86
  % -0,28

Ücretsiz basılan Loot NFT’lerine 70 bin dolarlık airdrop

Ücretsiz basılan Loot NFT’lerine 70 bin dolarlık airdrop

Kısa sürede ilgiyi üzerine çeken bir NFT oyun projesi, onun için düzenlenen bir airdrop ile daha da şaşırtıcı bir seviyeye ulaştı.

NFT furyası hız kesmeden sürüyor. Oyuncuların ve NFT koleksiyoncularının dikkatlerini üzerine çeken son NFT projesi, Ethereum’da yer alan metin tabanlı Loot adlı oyun projesi oldu.

Loot arayüzü aşağıdaki gibi. Sadece siyah bir arka plan, onun üzerine gelen yazılardan oluşuyor ve bunlar da yalnızca bir eşya listesi. Buna rağmen proje, Ethereum topluluğunda ilgi uyandırmaya devam ediyor. Ethereum’un kurucu ismi Vitalik Buterin’in de Loot’tan söz etmesi, ilgiyi daha da artırdı.

İnternet sitesinde Loot, “8000 benzersiz maceracı teçhizat çantasından oluşan bir koleksiyon” olarak tanımlanıyor. Her çantada ise 8 öğe var ve çantaların her biri, aslında bir NFT.

Loot, 27 Ağustos’ta bir dönemin popüler video paylaşım uygulaması Vine’in kurucularından Dam Hoffmann tarafından çıkarıldı. Loot’ta toplam 8 bin NFT vardı ve NFT’ler, ücretsiz bir şekilde basılabiliyordu. Yalnızca Ethereum’da ağ işlem ücretini ödemek yeterliydi. Birkaç saat içinde 8 bin NFT’nin tamamı tükendi.

Loot NFT’leri için düzenlenen airdrop’un değeri katlanarak arttı

Şimdi ise Loot ile bağlantılı farklı projeler geliştirilmeye başlandı. Örneğin, Syndicate’in kurucu ortağı Will Papper, Loot için bir macera altını olan Adventure Gold’u (AGLD) piyasaya sürdü. Her bir Loot NFT’si sahibine airdrop ile 10 bin AGLD verildi. AGLD’nin fiyatı ise dün 7 dolara çıktı. Borsalar, token’ı hızlı bir şekilde listelerken bazı borsalarda fiyat 8 doları bile geçti. Dolayısıyla ücretsiz bir şekilde Loot NFT’si elde eden herkes, bir noktada değeri yaklaşık 80 bin doları bulan AGLD token’ı sahibi de oldu. Papper, token’ı gelecekte Loot üzerine inşa edilecek projeler için bir standart belirlemek üzere çıkardığını belirtiyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ