• BITCOIN/TL
  2168747,328
  % -1,17
 • ETHEREUM/TL
  113353
  % -0,27
 • RIPPLE/TL
  19.72
  % -0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  12126.06,275
  % -1,94
 • LITECOIN/TL
  2375.79
  % 1,74
 • COSMOS HUB/TL
  205.28
  % 1,04
 • CARDANO/TL
  13.45
  % -2,86
 • TETHER/TL
  32.91
  % -0,08

Toggen Token geliyor! TOGG CEO’su ‘blockchain’ hedeflerini açıkladı

Toggen Token geliyor! TOGG CEO’su ‘blockchain’ hedeflerini açıkladı

Türkiye’nin yerli otomobil projesi TOGG’un (Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu) bugün Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan tesisinin tanıtımı gerçekleştirildi. Açılışta sunum yapan TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, otomobil projesinin yanında şirketin blokchain ve Toggen isimli bir utility token çıkarma gibi diğer hedeflerini anlattı.

Toggen token

TOGG’un tokeni Toggen Token geliyor

CEO Gürcan Karakaş, Togg’un tokeni Toggen Token’i çıkaracaklarını sohbet sırasında dile getirdi. Ayrıca Karakaş, yaptığı sunumda şirketin özellikle güvenlik konusunda kullanacağı blockchain hedeflerine değindi:

“Blok zinciri sadece fintek için değil aynı zamanda akıllı cihazların güvenliğinde de kullanılacak bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Blok zinciri teknolojisi zamanla araçların üzerinde birer dijital cüzdan olmasını da sağlayacak. Büyük veri dünyasının gelişen ve değişmeyecek teknolojisi blok zinciri olacak. Dijitalize edilmiş veri ve diğer varlıklar blok zinciri aracılığıyla güvenli biçimde saklanıp, transfer edilebilecek. Bu nedenle blok zinciri ve yapay zeka ekosistemlerin merkezinde yer alacak.”

Otomobil şirketi TOGG, teknoloji şirketi olmayı hedefliyor

Yerli otomobil şirketinin, araba üretme ve Toggen Token’i çıkarma dışındaki hedefleri arasında, Farasis ortaklığıyla kurduğu enerji depolama markası SiRo bulunuyor. Şirketin kurulumu yakın zamanda tamamlandı ve fabrikanın inşaasının tamamlanmasıyla üretime geçmesi planlanıyor. Bunun yanında TOGG, Togg Akıllı ve Hızlı Şarj Çözümleri A.Ş. bünyesinde şarj konusunda çözümler üretmeyi planlıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ