• BITCOIN/TL
  2095128,490
  % 1,47
 • ETHEREUM/TL
  100902
  % 1,16
 • RIPPLE/TL
  16.57
  % 1,49
 • BITCOIN CASH/TL
  15762.68,669
  % -0,06
 • LITECOIN/TL
  2650.03
  % 0,39
 • COSMOS HUB/TL
  268.25
  % 0,35
 • CARDANO/TL
  15.39
  % 3,65
 • TETHER/TL
  32.49
  % -0,33

Smooth Love Potion (SLP) Rallisi Devam Ediyor

Smooth Love Potion (SLP) Rallisi Devam Ediyor

Axie Infinity (AXS) oyununa katılarak kazanılan Smooth Love Potion (SLP) token, 3 Şubat günü dip fiyat oluşturarak yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirdi. Önde gelen NFT oyununun tokeni, son 7 gün içerisinde %284’ün üzerinde fiyat artışı yaşadı. Yaşanan fiyat artışına paralel olarak SLP’nin işlem hacminde güçlü bir yükseliş görüldü. İşte popüler altcoin projesinde yaşanan en son gelişmeler.

Genel Görünüm

Smooth Love Potion, mayıs ayında 0,36 dolar seviyelerine çıkarak ATH seviyesini kaydetmişti. Ancak SLP token, içinde bulunduğumuz şubat ayının başlarında, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %97’nin üzerinde uzaklaştı ve ATH’sinden bu ayın başına kadar 44 kat düşüş göstermiş oldu. 3 Şubat günü 0,008 dolara gerileyen SLP, bu seviyeden yukarı yönlü bir harekete başladı. Oyun tokeni, 0,008 dolar seviyesinden itibaren daha yüksek zirveler ve daha düşük dipler oluşturdu. SLP grafiğinde gözlenen bu fiyat hareketleri, güçlü bir yukarı yönlü trendin başladığını göstermiş oldu. Smooth Love Potion fiyatında son 7 gün içerisinde görülen %300’e yakın artış, boğaların tam kontrol sağladığını işaret ediyor. Mevcut boğa kontrolünü, pozitif fiyatlamaya paralel olarak işlem hacimleri de destekliyor. SLP son 24 saat içerisinde işlem hacmini %200 artırdı.

Smooth Love Potion Yükselişi Hedefliyor

Axie Infinity, çift token yapılı bir oyun ekonomisine sahip. Oyun içi değer değişim aracı olan Smooth Love Potion’ın fiyatında görülen yukarı yönlü kırılım, teknik göstergeleri de etkiledi. SLP için Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükselişin süreceğine dair sinyaller veriyor. TradingView analisti Jean Jean, SLP fiyatının kısa vadede 0,09 doları hedeflediğini düşünüyor. Kripto para analisti 0,01 dolarda yer alan desteğin korunduğu müddetçe yükselişin devam edeceğinin altını çiziyor:

“3 temel unsur Smooth Love Potion için yükselişin ön sinyalini veriyor. Bu unsurların başında EMA ve RSI’dan gelen sinyaller yer alıyor. Harmonik formasyonda ise yukarı yönlü bir kopuş görülüyor. Gelen sinyaller, en azından 0,0910 doların test edileceğine dair rahat olmamızı sağlıyor. 0,0125 dolarda yer alan önemli desteği koruduğumuz sürece, altcoin düşüş trendine geri dönmeyecektir. Şimdi 0,0910 dolara doğru doğru yükseliş momentumunun birikmesini bekleyin.”

slp-fiyat

slp-fiyat

Smooth Love Potion Neden Düştü, Neden Yükseliyor?

Mevcut oyun ekonomisi içerisinde oyuncular yükseltmeler sağlarken SLP yakımı yapıyor. Ancak son zamanlarda, Axie Infinity ekibi, oyuncuları ödüllendirmek için yakım miktarından daha fazla SLP arzı oluşturdu. Bu durum ciddi bir SLP enflasyonuna yol açtı ve token başına fiyat 0,40 dolar olan fiyatı 0,008 dolara kadar düşürdü. Bu düşüş ATH seviyesinden bu yana %97’lik bir değer kaybı yaşanmasına sebep oldu. Sonuç olarak ciddi bir aksiyon planı yürürlüğe sokan Axie Infinity geliştiricileri, aşırı enflasyonist ortamın önüne geçmek için yeni bir aksiyon planladıklarını duyurdu.

Token ekonomisinde süregelen negatif görünüme 3 Şubat günü el atan AXS geliştiricileri, Smooth Love Potion arzını %56 oranında azaltacak bir güncelleme planladı. Axie Infinity fiyatı, gelen duyurunun ardından 7 gün içerisinde %56’nın üzerinde bir artış gösterdi. Gerçekleştirilen duyuruya, “PVP rekabet turu” için yenilenmiş bir ödül yapısı da eklendi. Heyecan yaratan duyuru sonrası, AXS son 20 günün en yüksek seviyesi olan 65 doların üzerine çıkmayı başardı. Axie Infinity geliştiricileri, gelecek olan güncelleme sayesinde AXS token için talebin artacağını belirtirken, SLP token için arzın azalacağının altını çizdi.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ