• BITCOIN/TL
  2084559,458
  % 0,63
 • ETHEREUM/TL
  100348
  % 0,30
 • RIPPLE/TL
  16.4
  % 0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  15729.9,716
  % -0,53
 • LITECOIN/TL
  2643.39
  % 0,13
 • COSMOS HUB/TL
  268.02
  % -0,26
 • CARDANO/TL
  15.31
  % 2,87
 • TETHER/TL
  32.53
  % -0,02

Ripple Hisse Geri Alımını Duyurdu

Ripple Hisse Geri Alımını Duyurdu

CEO Brad Garlinghouse’ın işletmenin Aralık 2019’dan itibaren Ripple’ın C serisi hisselerinin geri alımını gerçekleştirdiğini ve değerlemesini 15 milyar dolara çıkardığını duyururken Amerikalı blockchain şirketi Ripple‘ın XRP tokeni piyasa ile birlikte hareket ediyor.

Coingecko verilerine göre saatler 13:33’ü gösterirken XRP fiyatı %3.8 artışla 0.63 dolardan işlem görüyor ve coinin piyasa değeri dünden bu yana %2.43 artışla 30.11 milyar dolara ulaştı.

Ripple xrp fiyat

Ripple xrp fiyat 

Şirketin bu yıl için planları hakkında yorum yapan Garlinghouse, “lügatlarında yavaşlamak diye bir şey olmadığını” söyledi. Garlinghouse sözlerine şöyle devam etti:

“2021’deki zorluklara rağmen bu en iyi yılımızdı ve Ripple’ın finansal durumu şimdiye kadar hiç bu kadar iyi olmamıştı.”

Şirketin CEO’su, geliştiricilerin ve girişimcilerin XRP ledger aracılığıyla ödemeleri uygulamalarına entegre etmelerine imkan tanıyan bir platform olan RippleX‘in non-fungible tokenler (NFT), merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler), birlikte çalışabilirlik köprüleri, yan zincirler ve kapsanan diğer birçok ürünle  “tam gaz ilerlediğini” söyledi.

CBDC ile ilgili planların bir parçası olarak Bhutan Kraliyet Para Otoritesi (RMA) geçen eylül ayında dijital para birimini yönetmesine yardımcı olması Ripple’ı görevlendirdi.

Bu arada Ripple böylesine olumlu bir yaklaşım gösterse de şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile sorunları, Ripple’ın büyüme planlarına gölge düşürebilir. Amerikalı düzenleyicinin şirkete açtığı davanın odağında tokenin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu suçlaması yer alıyor.

Dahası SEC’in Garlinghouse ve Ripple’ın Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’in kişisel finansla kayıtlarına ulaşmaya yönelik başarısız girişiminden de görüldüğü üzere düzenleyici kurum suçlamalara yöneticileri de dahil etmeye çalışıyor.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ