• BITCOIN/TL
  2109917,476
  % 0,06
 • ETHEREUM/TL
  114756
  % -0,20
 • RIPPLE/TL
  15.89
  % -0,69
 • BITCOIN CASH/TL
  12651.59,390
  % -0,43
 • LITECOIN/TL
  2443.59
  % 0,23
 • COSMOS HUB/TL
  222.59
  % 0,15
 • CARDANO/TL
  12.7
  % -0,42
 • TETHER/TL
  32.81
  % -0,01

Resesyonun Ardından Kripto Para Piyasası 1 Milyar Kullanıcıya Ulaşacak

Resesyonun Ardından Kripto Para Piyasası 1 Milyar Kullanıcıya Ulaşacak

Ünlü yatırımcı Raoul Pal’a göre, kripto para piyasası için kaçınılmaz bir likidite dalgası yakında geliyor.

Kripto para piyasasının uzun vadeli bir boğa koşusuna girmeye hazırlandığı öne sürülürken, sektörün önde gelen isimleri arasında konuyla ilgili bir dizi yorum yer almaktadır.

Ünlü yatırımcı ve kripto para destekçisi Raoul Pal, yeni bir AMA (bana herhangi bir şey sor) oturumunda, kaçınılmaz bir likidite dalgasının riskli varlıkları, özellikle de kripto paraları destekleyeceğini belirtti.

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi Pal, sermayedeki artışın gelişmekte olan endüstriyi canlandıracağına ve yeni inovasyonlarla bir sonraki tüketici grubunu cezbedeceğine inanıyor.

“Likidite piyasalara geri döndükçe, kripto hikayesinin bir sonraki yükselişini göreceğiz.” diyen makroekonomi uzmanı, kripto para piyasasının bu döngüde 300 milyon kullanıcıdan bir milyar kullanıcıya ya da daha fazlasına ulaşacağına inanıyor.

Pal, dijital kimlik, Web3’ün büyük vakaları, DeFi veya tamamen yeni bir şey olsun, hayal gücünü veya beklentileri aşan uygulamalar ile birlikte gelişmeler olacağına da dikkat çekti.

Ünlü kripto para yatırımcısı, Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için faiz artırımını muhtemelen çoktan tamamladığını dile getirdi. Ayrıca, yakın gelecekte Fed’in rotasını tersine çevirmeye ve para basarak piyasaları yükseltmeye zorlayacak bir resesyonun geleceğini de öngördü.

Pal, Fed’in para politikası eylemlerinin yakın zamanda durdurulabileceğini ya da çoktan durdurulmuş olabileceğini belirtti. Piyasanın büyüme hızının, likiditede bir azalma meydana gelene kadar devam edeceğini ve bu da piyasanın aralıklı olarak duraklamasına neden olacağını söyledi.

Yatırımcı, likiditenin yeniden canlanması durumunda geri çekilmelerin yaşanması olasılığının tamamen göz ardı edilemeyeceğini söyledi. Ancak, böyle bir senaryonun şu anda olası görünmediğini belirtti. Pal, daha sonra ise denklemin resesyon ve işsizlik yönleriyle karşılaşıldığında hızlanma gözlemleneceğini düşünüyor. Bu da gerçek para basımı ve faiz indiriminin başlamasını takiben ortaya çıkacak.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin, Discord sunucumuza  ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ