• BITCOIN/TL
  1917911,673
  % 1,52
 • ETHEREUM/TL
  103135
  % 0,57
 • RIPPLE/TL
  15.25
  % 5,07
 • BITCOIN CASH/TL
  11691.23,492
  % 1,12
 • LITECOIN/TL
  2271.37
  % 1,00
 • COSMOS HUB/TL
  199.14
  % 0,37
 • CARDANO/TL
  13.51
  % 4,20
 • TETHER/TL
  33.03
  % 0,44

Çin yeniden kripto paraları kabul edecek iddiası

Çin yeniden kripto paraları kabul edecek iddiası

Yaptığı açıklamalarla her zaman ses getiren bir kişi olmayı başaran Justin Sun önemli bir iddia daha ortaya attı ve Çin’in kripto para yasaklarını kaldıracağını savundu.

“Kripto vergi kanunu hazırlamak büyük adım”

Twitter hesabından bu sabah saatlerinde bir tweet dizisi yayımlayan Sun, Çin’in son dönemde kripto paraların vergilendirilmesi üzerinde çalıştığını ve bunun, geri dönüşün bir sinyali olduğunu söyledi:

“Çin, kripto paralarda vergi alınması konusunda regülasyonlar hazırlayarak büyük bir adım attı. Bu durum, ülkenin kripto paralara olan olumlu bakış açısını artırıyor. Bu vergi hamlesi, Çin hükumetinin kripto paraları yasal birer varlık olarak gördüğünün kanıtıdır. Bu konuda düzgün bir vergilendirme yapmak istiyorlar. Bu kanun kripto paraların yayılmasını da artıracaktır. Kripto paraların daha çok kullanılması, hükumetin de regülasyon hızını artıracaktır. Bu da ülkeye daha çok yasallaşma ve istigrar getirir. Çin’deki bu kripto adımı küresel kripto piyasası için de olumlu olacak. Hem TRON hem de Huobi olarak Çin’deki blok zinciri teknolojisinin gelişimi için güçlü bir bakıç açısına sahibiz”

“Yeni boğa sezonu böyle gelecek” demişti

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Bloomberg’e verdiği bir röportajda kripto para piyasalarındaki düşüşleri yorumlayan Sun, o gün de Çin’in kripto paraları yeniden kabul edeceğini iddia etmişti. Sun hatta yeni boğa piyasasının da Çin’den gelecek bu olumlu adımla başlayacağını düşündüğünü söylemişti. Çin 2021 yılının Mayıs ayında önce kripto para madenciliğine, aynı yılın Eylül ayında da tüm kripto paralara yasak getirmişti. İki yasağın ardından da kripto piyasasında büyük düşüşler yaşanmıştı.

Çin 17 bölgeye yaydı

Öte yandan CBDC’ler konusunda dünyada açık ara önde olan ülke konumundaki Çin, dijital yuan denemelerini de ülke içinde 17 bölgeye yaydı. Çin Merkez Bankası’ndan (PBOC) yapılan açıklamada, kurumun şimdi de QR kod ve dijital yuanın birlikte kullanılarak ödeme yapılacağı bir sistemin denendiğini belirtti. PBOC’nin son çalışmalarından birinin de çevrim dışı ödemeler olduğu ifade ediliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin, Discord sunucumuza  ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ