• BITCOIN/TL
  2270667,623
  % 1,15
 • ETHEREUM/TL
  122060
  % 1,17
 • RIPPLE/TL
  17.34
  % -1,04
 • BITCOIN CASH/TL
  16411.98,595
  % -1,66
 • LITECOIN/TL
  2805.88
  % -2,15
 • COSMOS HUB/TL
  279.23
  % -2,07
 • CARDANO/TL
  15.69
  % -2,90
 • TETHER/TL
  32.31
  % 0,48

Reddit Kurucusu Ağırlıklı Olarak Ethereum’a Yatırım Yaptığını Açıkladı !

Reddit Kurucusu Ağırlıklı Olarak Ethereum’a Yatırım Yaptığını Açıkladı !

Toplumsal medya ve haber toplama sitesi Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, CNBC’nin Squawk Box’ına katıldı. Kripto para ünitesi, meme-hisseleri ve öteki yatırımları paylaştı. Ayrıyeten, favori altcoin projesinden de bahsetti.

Ohanian, başkan altcoin olan Ethereum’u tercih ediyor

Ohanian, birincil ilgisinin Ethereum blockchain’inde olduğunu açıkladı. Ethereum’un “kanıtlayacak çok şeyi olduğunu” da kelamlarına ekledi. Kripto-koleksiyonları ve NFT’ler de dahil olmak üzere birçok uygulaması sebebiyle Ethereum’u tercih ettiğini açıkladı. Ohanian, “NFT’ler, ETH blockchain’inin üzerine inşa edilenlerin yalnızca başlangıcı,” tabirlerini kullandı. Açıklaması, DeFi yatırım platformları, merkezi olmayan borsalar ve ticaret oyunları üzere öbür Ethereum dApp’lerini de kapsıyor.

Ohanian, kripto varlıklarının birçoklarının Ethereum’da olduğunu belirterek konuşmasını sonuçlandırdı. Ohanian, “İşte, açık bir biçimde, sahip olduklarımın birçok ETH’de,” dedi. Elinde ne kadar ETH tuttuğunu açıklamadı. Ohanian ayrıyeten GameStop (GME) üzere topluluk odaklı meme-stokları hakkında da yorum yaptı. Trendi “büyüleyici” olarak isimlendirdi, lakin momentum yatırımının “yeni bir şey olmadığını” belirtti.

Reddit, Ethereum tabanlı kripto para ünitesi çıkarmıştı

Ohanian, kripto para ünitelerinden daha evvel de bahsetmişti. Ethereum Name Service’e bir isim kaydettirdi. Bu adresin bakiyesi, en az 2.900 dolar pahasında ETH’ye işaret ediyor. Ayrıyeten Reddit kurucusu 2019’da Initialized Capital, Magic: The Gathering ve Hearthstone üzere tanınan kart oyunlarına Ethereum tabanlı bir rakip olan SkyWeaver’a yatırım yaptı.

Mayıs 2018’de ETH’nin 1.500 dolarlık bir fiyata ulaşacağını kestirim etmişti. Ohanian, Reddit’in idare konseyinden istifa etmesine karşın platform, Ethereum’u kullanmaya devam etti. 2020’de Reddit, Ethereum tabanlı tokenler piyasaya sürmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuzu kullanabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ