• BITCOIN/TL
  343661,219
  % 0,13
 • ETHEREUM/TL
  21599
  % -2,51
 • RIPPLE/TL
  7.42
  % -1,65
 • BITCOIN CASH/TL
  5330.52,197
  % -2,40
 • LITECOIN/TL
  1493.29
  % -1,46
 • COSMOS/TL
  111.97
  % -1,06
 • CARDANO/TL
  13.36
  % -1,37
 • TETHER/TL
  8.54
  % -0,52

Polkadot, Chainlink ve KSM Yatırımcıları Bu Hafta Neler Beklemeli?

Polkadot, Chainlink ve KSM Yatırımcıları Bu Hafta Neler Beklemeli?

Polkadot (DOT)’un fiyatı, coinmarketcap.com’dan alınan fiyat datalarına nazaran 16 $ düzeyinden 24.28 $ düzeyine geri dönüşün akabinde bir toparlanma kaydetti. Ticaret hacminde %20’lik bir düşüş kelam konusu. Bu durum borsalarda talepte bir düşüş olduğu, sirkülasyonda daha az DOT olduğu yahut arz açıklamasında eksiklik olduğu manasına gelebilir.

Polkadot fiyatı

Polkadot fiyatı, bu toparlanmayı genel rallinin bir kesimi olarak ve bir hafta içinde %72’lik bir ralli olarak sahneledi. DOT’un piyasa bedeli 26,5 Milyar Dolar düzeyinde bulunuyor. Bu nedenle coinmarketcap.com’da birinci 10 kripto para ünitesi ortasında yer alıyor. Değişik olan, DOT’un yanı sıra, ekosistemindeki projelerin bu hafta toparlanmasının beklenmesi.

PolkadotEcosystemTokens

Oburlarının yanı sıra, LINK ve REN üzere projelerin, piyasa bedeli arttıkça bir güzelleşme göstermesi olası. En yüksek piyasa bedeline sahip ekosistem projeleri sırasıyla 20,2 Milyar Dolar, 10,4 Milyar Dolar ve 2,65 Milyar Dolar ile DOT, LINK ve KSM’dir. Yeni başlayanlar için, proje Ethereum’a benzediği için Polkadot’un talebi süratle arttı. Polkadot ağının kökleri ETH’ye dayanıyor. Zira bir ETH geliştiricisi tarafından dApp’ler oluşturmak için geliştirildi ve birkaç üst seviye proje DOT ağında yayında. Polkadot ağının toplumsal hacmi düştü, lakin bu durum, fiyata olumsuz bir biçimde yansımadı. Altcoin, satış baskısına direndi ve toparlanmaya devam etti. Lunarcrush’a nazaran düşüş %42’ye ulaştı. Fakat fiyat farklı bir tarafta ilerledi. Bu, fiyat ve toplumsal hacmin direkt bir münasebet içinde olduğu birçok altcoin’den farklı bir duruma işaret ediyor.

Screenshot 2021 05 26 at 2.14.14 PM

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere geçtiğimiz iki hafta içinde birkaç DOT token’inde yükseliş kelam konusu oldu. Piyasa pahası dengeli bir biçimde arttı. Bunun birkaç traderın portföyleri üzerinde olumlu bir tesiri oldu. Şu anda deveran hacmi, lunarcrush.com’dan alınan datalara nazaran 996,55 Milyon düzeyinde yer alıyor. Toplumsal etkileşim düşmüş olsa da, fiyata yansımamış durumda. Lakin anlatının değişmesi ve Polkadot ağındaki projelerle birlikte DOT’un talepte ve piyasa bedelinde bir artış olması olasıdır. Bununla birlikte, mevcut blockchain metriklerine ve fiyat trendine nazaran, ralli bu hafta da devam edecek üzere görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

X