Pi2Day 2024, Pi Network için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor —, Open Network’ü başlatmadan önceki son Pi2Day!

Ayrıntılı olarak Açık Ağ koşulları Aralık 2023’te Açık Ağ’a giden yolumuz, Çekirdek Ekip, topluluk geliştiricileri ve tüm Öncüler dahil olmak üzere tüm Pi topluluğunun ortak çabalarına dayanmaktadır. Tüm topluluğun inanılmaz katkıları ve yenilikleri nedeniyle, büyük ilerleme kaydettik ve tam yoldayız.  

Bu nedenle, bugünün Pi2Day kutlaması için Açık Ağ koşullarında kaydedilen ilerlemeyle ilgili güncellemeleri paylaşacağız, Pi Günü’nden (14 Mart 2024) bu yana ürün güncellemelerini ve sürümlerini gözden geçireceğiz, bugün ürün ve teknoloji güncellemelerinin ilgili bölümlerinde sunulan yeni sürümleri tanıtmak, ağı Açık Ağ hedeflerimize doğru ilerletecek bir sonraki girişimlere göz atmak, ve kutlama için bir topluluk etkinliği başlatın – yeni bir Pi2Day Open Network Challenge!

Ama önce, Pioneer topluluğunun artık sona erdiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz 60 milyon Nişanlı Öncü!

Açık Ağ Koşulları ve Son Durum

Bugün, ilerlememizin ilerlemesi hakkında güncellemeler var üç temel koşul Açık Ağ için.

1.Pi Network’ün tutarlı stratejilerini izleyerek teknoloji, ürün, iş dünyası ve hukuk alanındaki Açık Ağ hazırlık çalışmalarını bitirin

Çekirdek Takım bu hedef için yolda kalmaya devam ediyor. Bu duyurunun çoğunluğu, sonraki bölümlerde, Açık Ağ’a doğru ilerleyen projenin çeşitli alanlarında kaydedilen ilerlemeye ve gelecekteki bazı girişimlere ayrılacaktır.

2.Ağ KYC, taşıma ve yardımcı program oluşturma hedefleriyle tanışın

Zaman çizelgemizi belirlerken, öncelikle topluluk çabalarından kaynaklanan üç hedef belirledik:

İlk olarak, 15 milyon KYC’nin Öncüleri. Şu anda, bitti 12 milyon KYC’d Öncü, 14 Mart 2024’te 9.45 milyondan yükseldi. Bu artışı kolaylaştırmak için birçok KYC köşe vakası engellenmedi ve daha fazla değişiklik ve topluluk seferberliği girişimleriyle hızlanma bekleniyor.

İkincisi, 10 milyon Öncüyü Mainnet’e taşıyın. Şu anda 5.79 milyon Öncü 14 Mart 2024’te 4,5 milyona kıyasla Mainnet’te. Mainnet göçlerini hızlandıracak değişiklikler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu yayında daha sonra ayrıntılar için okumaya devam edin.

Üçüncüsü, (1) Mainnet’te olan veya Mainnet’e hazır olan (2) Pi platform politikalarına uyan 100 Pi uygulaması, (3) gerçek bir ihtiyacı çözmek ve Pi ekosistemine fayda sağlamak ve (4) ayrı bir uygulamadır. 14 Mart 2024’te 50’den itibaren bu kriterleri karşılayan 70’in üzerinde Mainnet veya Mainnet’e hazır Pi uygulamalarımız var.

3.Olumsuz Dış Ortam Yok

Açık Ağ başlatma tarihini kontrol ediyoruz. Bu, küresel faktörlerin kripto ve geleneksel iş ekosistemlerine zarar verebileceği bir zamanda lansmandan kaçınmamızı sağlar. Şu anda böyle bir olay öngörmese de, onları da görmezden gelmeyeceğiz. Lansmanımızın ağ için en iyi sonuçlar için zamanlanmasını sağlamak için çalışacağız.

Özet bu. İşte detaylar:

Açık Ağa Doğru Teknoloji ve Ürün İlerlemesi

Pi Günü açıklamasından bu yana, Çekirdek Ekip, KYC, Mainnet geçişleri, Düğümler, ve büyüme ve göç sonrası kilitlenmeler gibi diğer girişimler. Pioneer bağlantıları, sosyal özellikler ve topluluk etkinlikleri aracılığıyla fayda ve sağlam bir topluluk oluşturma çabaları da devam etti. Bunlar, Mainnet’te doğrulanmış Öncülerin kritik kitlesine ulaşma, Açık Ağ hazırlıklarını tamamlama ve Pi kripto para birimi yardımcı programlarını çeşitlendirme gibi Kapalı Ağ hedefleriyle uyumludur.

Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve kullanabileceğiniz yeni güncellemelerle meşgul olun!

Her zaman olduğu gibi, bu teknoloji ve ürün güncellemesi, arka uçta çok fazla çalışmayı ihmal eden, ancak yine de önemli olan Pioneers için görünür, alakalı ve ilginç özelliklere ve iş öğelerine odaklanır.

KYC

Çekirdek Ekip, Pioneers’ın uygulama, doğrulama ve onay süreçlerinde çeşitli noktalarda KYC‘yi geçmesine yardımcı olmak için çeşitli yöntemler geliştirdi.

Yeni Çıkanlar: Bu hafta, KYC sürecindeki birçok Öncünün engellemesini kaldırmak için yeni bir özellik yayınladık. A şifre değişikliği bazı Öncüler için Mainnet Kontrol Listesine gereklilik eklendi, tamamlandıktan sonra KYC’ye geçmeden önce hesaplarının güvenli olduğundan emin olacaklar. Ve bugün yeni temyiz işlevselliği, Bu, Pioneers’ın ilk kez bazı KYC ret kararlarına itiraz etmesine ve Validators ’ kararına katılmamaları durumunda davalarını ikinci bir görüş için sunmasına izin verir.

Pi Day’den bu yana, sıkışmış uygulamaları çözmek ve bunları KYC’nin bir sonraki aşamasına ilerletmeye yardımcı olmak için çok sayıda KYC özelliği ve iyileştirmesi yayınladık, doğruluğu artırmak ve canlılık kontrollerinde gecikme olasılığını azaltmak için canlılık kontrolünde yakalanan sol ve sağ yüz açılarını eklemek gibi ve çoklu canlılık kontrolleri geçici KYC statüsüne sahip olanlar da dahil olmak üzere, bir sonraki adıma geçmelerine yardımcı olacak uygulanabilir durumlar için. 1.78 milyondan fazla öncü, son iki ay içinde kademeli olarak piyasaya sürülmesi sırasında en az bir canlılık kontrolünü tamamladı.

Yeniden gönderimin engellemenin kaldırılmasında yardımcı olacağı birçok vakaya yeniden gönderim yeteneği sunuldu. Sıkışmış ve ne yapacağını bilmeyen kişilere KYC uygulaması ve Mainnet Kontrol Listesi’nde yapılacak bir sonraki eylemlerle ilgili daha net talimatlar verildi. Ayrıca, eksik alanlar, görüntü gizleme, video dönüştürme hataları, yüz çıkarma nedeniyle farklı sıkışmış köşe kutuları için engelleyicileri ele alan Q2 üzerinde çeşitli düzeltmeler ve iyileştirmeler yaptık, bazı kimlik belgesi işleme, kimlik türü seçimi ve kimlik yükleme hataları ve diğer arka plan teknik işlemlerinin arka tarafı.

Kullanıcı arayüzü ve deneyimi KYC süreci boyunca Pioneers’ın uygulamalarını doğru bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olmak için geliştirildi çeviriler şimdi KYC süreci boyunca mevcut, hem Öncüler hem de Doğrulayıcılar için süreci yumuşatmak için geliştirilmiş talimatlar, hepsi gelecekteki sıkışmış vakaları önlemeye ve uygulamalar için engellenme şansını azaltmaya yardımcı olan yanlış girişler hakkında daha bilgilendirici geri bildirim.

Kolaylaştırmak için daha hızlı ve daha doğru KYC doğrulaması, geliştirilmiş algoritmalar ve veri analizine dayalı daha rafine ve pratik ret nedenleri de dahil olmak üzere Validators’a yardımcı olmak için çeşitli iyileştirmeler yayınladık.

Yaklaşan çalışmalar için, canlılık doğrulama doğruluğunu artırmak için tüm genel canlılık özelliklerinden verileri analiz etmeye çalışıyoruz. Bu aynı zamanda, geçici bir KYC’nin daha sonra ilerlemek için bu tür uygulamaların engellemesini tamamen KYC durumuna — geçip geçemeyeceğini belirleyen değerlendirme sürecinin bilgilendirilmesine yardımcı olacaktır.

Mainnet Göçleri

Geliştirmeye devam ediyoruz son güncelleme bu büyük ölçüde Ma hızını yükselttiinnet miızgaralar. Çalışkan testlerin, teknik optimizasyonların ve çok sayıda revizyonun sonucu olan güncelleme, geçiş sürecinin verimliliğini ve toplam kapasitesini artırarak geçiş hızının iki katına çıkmasına izin verdi. Bu yükseltme, topluluğun daha hızlı göç etme hızından faydalanmasını sağladı ve sürekli iyileştirmeler yapmamızı sağladı. Göç sürecini hızlandırmak için daha fazla değişiklik planlanmakta ve üçüncü çeyrekte yayınlanmak üzere üzerinde çalışılmaktadır.

Ana Ağ Kontrol Listesi optimizasyonu daha yüksek tamamlanma oranını kolaylaştırmaya ve ağ geçişini Mainnet’e itmeye yardımcı olur; Pioneer’e bağlı tüm adımlar, daha düzgün bir şekilde tamamlanmasına izin vermek için listenin başlarında kümelenmiştir, onaylar ve Pioneer eylemleri arasındaki düşüşlerin azaltılması. Bu, bir Öncü KYC’yi geçtikten sonra otomatik olarak geçiş kuyruğuna eklenecekleri anlamına gelir.

3. çeyrekte göç hızında daha fazla iyileşmeye ek olarak, önümüzdeki aylarda Mainnet’e başarıyla taşındıktan sonra Pioneers için bildirimler uygulamayı planlıyoruz! Bu, Pioneers’ı göç durumları hakkında bilgilendirecek ve diğer Açık Ağ hedeflerine katkıda bulunarak Mainnet’te faydalı faaliyetlere katılmaya teşvik edecektir.

Yeni Sürüm: Zincir Üstü Kilitlemeler

Bu haftadan itibaren, Mainnet’e başarıyla göç eden Öncüler, blockchain’de gönüllü olarak yeni bir kilitleme oluşturabilir! Bu özellik, Pioneers’ın taşındıktan sonra bir kilitleme oluşturma ihtiyacını giderir ve taşınan Pioneers’ın istedikleri takdirde kilit madenciliği ödülleri için taşınan Pi’lerini kullanmasına izin verir. Pi Cüzdanında Mainnet’e taşınan Pi için yeni bir kilitleme oluşturulması, aşağıda ayrıntıları verilen aynı kilitleme ödülleri mekanizmasına dayanarak bireysel madencilik oranlarını artıracaktır 2021 Teknik İnceleme, daha sonra sağlam ve istikrarlı bir ekosistemi desteklemeye ve ağla uzun vadeli katılımı teşvik etmeye yardımcı olur. Bu özelliğin daha ayrıntılı tanıtımı gelecekteki duyurularda yapılacaktır.

Düğümler

Açık Ağ için Düğümler hazırlamak için, Düğüm analitiğini geliştiren, Düğüm uygulamasını coğrafi bölgeler arasında standartlaştıran 0.4.9’dan 0.4.11’e kadar Düğüm sürüm güncellemelerini yayınladık, ve ayrıca Düğüm seçimi ve ademi merkeziyetçilikteki gelecekteki gelişmeler için zemin hazırlar. Ayrıca, Testnet ve Mainnet blok zincirleri arasında geçişi destekleyecek Düğümler için bir mekanizma planlıyoruz. Pi Testnet’te Mainnet’e geçişi bekleyen 200.000’den fazla Düğüm ile Pi Düğümleri, büyük ölçekli, merkezi olmayan bilgi işlem için büyük bir potansiyele sahiptir. Daha fazla bilgi edinin son güncellemeler hakkında.

Platform / PiNet:

Pi Platformunun ikinci çeyrekte yaptığı büyük çalışma, Pi Ad Network’ün oluşturulması ve uygulanmasına odaklandı ve ek çalışmalar tamamlandı PiNet ve Geliştirici Araçları. Bu tür çalışmalar Pi ekosistemi ve fayda yaratmada Açık Ağ hedeflerine ulaşmak için önemlidir.

Pi Reklam Ağı Pi Platformunun yeni bir bileşeni ve topluluk geliştiricilerinin Pi şifreleme işleminde Pi Uygulamalarına dönüştürülecek reklamlar eklemelerini kolaylaştıran platform düzeyinde bir yardımcı programdır, ve bu tür uygulamaların daha sürdürülebilir olmasına yardımcı olun. Pi Ad Network, bu özellik için yapılan testin bir parçası olarak bu yılın başlarında Fireside Forum’da yayınlandı.

Community Pi App Developers’ın platformu kullanmaya başlamasını ve Pioneers’a gösterdikleri reklamlar için ödeme almasını mümkün kılan yeni özellikler geliştirildi. Bu yeni platform özelliğini entegre etmeye hazırlanan ilk topluluk Pi Apps grubu ve daha sonra hızlı bir şekilde daha büyük bir sunum var. Hakkında daha fazla bilgi edinin platform düzeyinde yardımcı programlar ve Pi Reklam Ağı tasarım ve plan için.

PiNet topluluk Pi Uygulamaları arasında artan bir benimsenme gördü ve daha geniş Web3 ve Web2 ekosistemleri için daha fazla Pi Network içeriği ve yardımcı programı kullanılabilir hale getirdi. PiNet ayrıca ikinci çeyrekte iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yaptı; en önemlisi, Pi uygulama alanlarının pinet.com’a taşınması, Pinet aracılığıyla Pi Tarayıcı ve diğer tarayıcılar arasında Pi ekosisteminin birleşik kullanıcı deneyimini sağlar.

Coğrafi konum Pi Apps için etkinleştirildi ve geliştiricilerin Pioneers’ın cihazlarının konumunu Pi Tarayıcı içinde onaylamasını ve paylaşmasını istemesine izin verdi; bu şu anda yalnızca Android olmayan cihazlar için kullanılabilir, yakın gelecekte planlanan Android cihazlara bir sunum ile. Pi uygulama geliştiricileri tarafından popüler olarak talep edilen bu özellik, Pi Tarayıcının işlevselliğini artırır ve yerel ticaret uygulamaları gibi konum bilgileri gerektiren Pi uygulamalarının geliştirilmesini ve hizmetlerini kolaylaştırır, ve konum tabanlı işletmelerde Pi yardımcı programını artıracaktır.

Geliştirici Cüzdanları yaratılış başladı ve geliştiriciler daha önce başvurdukları cüzdanları göndermeye ve almaya başlıyor. Bu, ekosistemin güvenliğini sağlamaya ve Pi uygulamaları tarafından tutulan Pi’nin güvenliğini artırarak geliştiricilerin yanı sıra Öncüleri korumaya yardımcı olacaktır. Daha fazla oku bu cüzdanların ne olduğu ve geliştiricilere ve ekosisteme nasıl yardımcı oldukları hakkında.

Pi App İnkübatörü

Topluluk Pi Uygulamalarının büyümesini ve gelişmesini desteklemek için tasarlanmış 12 haftalık yoğun bir program olan açılış Pi App Incubator Programı, Haziran 2024’te sona erdi. İkinci çeyrek boyunca devam eden program, Community Pi Apps’ın iyileştirilmesi için gereken desteği ve kaynakları almasına yardımcı olmak ve 100 Mainnet Uygulaması hedefimize doğru ilerlemeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Beş topluluk Pi Apps’ın ilk kohortu, Sosyal Bağlan, PiketPlace, PiToGo, Pi Şampiyonası Dünyası, ve Pailot, aylık para hibesi ile birlikte ürün ve tasarım mentorluğu aldı. Katılımcı topluluk ekipleri muazzam iyileştirmeler yaptı ve Pi Core Ekibi, programı güncellemek ve bu yılın ilerleyen saatlerinde ikinci bir kohort başlatmak için ilk kohorttan öğrenmeleri alacak.

Yeni Sürüm: Pi Sosyal Profilleri

İlk sosyal profil sistemi bugün Pi Network’te piyasaya sürüldü. Pi sadece bir kripto para birimi aynı zamanda sosyal ağ. Son birkaç yıldır, aslında bir ağda gerçek insanlara sahip olmaya öncelik vermek gibi stratejik nedenlerden dolayı profil sistemi olmayan bir sosyal ağ olduk. Milyonlarca ağa ulaştığımızda, profillere sahip olduğumuz zamandır. Pi Sosyal Profilleri, yalnızca diğer Öncüler ve dış sosyal medya ile etkileşim kurmak için bir profil sayfasına sahip olmak için tek tek Öncülerin ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmamıştır , aynı zamanda, farklı Pi uygulamaları ve profillere ihtiyaç duyan programlar gibi ekosistemin farklı bölümlerine entegre edilebilen bir platform özelliği olmak.

Bu özellik artık Pioneers’ın profillerini kişiselleştir profil resmi, Fireside Forum ve diğer Pioneers ile arkadaş olma ve takip etme yeteneği gibi ayrıntılarla. Sosyal profillerin amacı, Pioneers’ın ağ içinde kendi etkileşimli deneyimlerini oluşturmaları ve Pi ağının içinde ve dışında etki oluşturmaları ve köprü kurmalarıdır. Sonunda, özelliği bir geliştirici kaynağı olarak etkinleştirmek gibi Pi ekosistemine sorunsuz bir şekilde entegre edilecektir. Ağın birleşik sosyal profil sistemi, ekosistemin daha fazla birbirine bağlı olmasına yardımcı olacak ve bu da mevcut hizmetleri artırabilir ve yeni yardımcı programlara yol açabilir, ve ağın daha da büyümesine ve genişlemesine yardımcı olur.

Yangın Forumu

Görsel ve grafik tasarımla sınırlı olmayan sanat ortamlarıyla Düzenli Sanat Festivalleri başlatıldı! Sanat Festivalleri Mayıs ve Haziran sırasıyla fotoğraf ve müziğe odaklanmıştı, her biri için inanılmaz katılım ve aynı zamanda Pioneers deneyimini uygulama ana ekranındaki ve ayrıca Fireside Forum’daki yeni feed’de daha ilginç içerikle zenginleştirdi.

Fireside Forum’da bu tür festivaller yapıldığından, uygulamada iyileştirme gibi çeşitli iyileştirmeler yapıldı. algoritma ana uygulama feed’i için yayınları seçer.

Devam ediyoruz merkezi olmayan moderasyonu iyileştir Pioneers ve moderatörlerden gelen geri bildirimlerden sonra Fireside Forum’da herkes, topluluk yönergelerine göre içerik seçebileceğiniz ve denetleyebileceğiniz tamamen merkezi olmayan bir sosyal deneyimin tadını çıkarabilir.

Açık Ağ için Gerekli Yaklaşan Girişimler

6 Aylık KYC Grace Dönemi ve 6 aylık yuvarlanan pencereyi yürürlüğe koyun

Tanımlandığı ve açıklandığı gibi 2021 Teknik İnceleme, ağın Açık Ağ için hazır hale getirilmesi için 6 aylık bir KYC ödemesiz dönem ve 6 aylık bir pencere gereklidir. Açık Ağ hazırlığının bir parçası olarak, 6 aylık KYC ödemesiz dönemini ve 1 Temmuz’da 6 aylık yuvarlanan pencereyi yürürlüğe koyacağız, 2024, sistemin neden olduğu köşe gecikme durumlarını karşılamak için tasarım spesifikasyonları ve ilk 3 ay içinde sunulan ilk KYC başvurusunun gerekliliği ve tam KYC statüsü elde edilmesi ve 6 ay içinde göç.

Ağın 2024’te Open Network’e gitmesi gerektiğinden, bu yetkisiz kullanım süresini ve yuvarlanma penceresini yürürlüğe koyma zamanı, ve ağın çoğunluğu için KYC ve geçiş süreci zaten çalıştığı için, ve bu süreçte sistem nedeniyle sıkışmış insanları barındırmak için tasarımda yerleşik ek esneklik ile, bunun yürürlüğe girmesi, Açık Ağ için KYC ve göç hedeflerine ulaşma hızımızda olumlu sonuçlara yol açacaktır.

6 aylık KYC ödemesiz dönem ve yuvarlanma penceresini uygulamaya koymak, Pioneers’a KYC’yi geçmek ve göç etmek için yeterli zaman vermek ve insanların KYC’yi geçmesi için yeterli aciliyet yaratmak arasında bir denge kuracaktır bu da Açık Ağ koşullarındaki ilerlememizi hızlandıracak ve aynı zamanda Öncülerin Tavsiye ve Güvenlik Çemberi bonuslarının daha fazlasını doğrulamasına ve taşınmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, altı aylık KYC döneminin ötesinde doğrulanmamış Pi’nin Mainnet’e taşınmasını önleyecek, böylece ağ ve tüm Öncüler için elverişsiz olan Açık Ağ ve ağ planlaması için çok fazla belirsizlik yaratır, ve bunun yerine gelecekte diğer KYC’nin Öncüleri tarafından madencilik için serbest bırakılması.

Bu altı aylık dönemde, Öncüler KYC ve Mainnet geçişini tamamlamak için mevcut tüm önlemleri almalıdır.

Ayrıntıları ve tam bir açıklamayı yakında yayınlayacağız, ancak şunu belirtmek önemlidir belirli sistem nedenlerinden dolayı KYC veya Mainnet geçişlerinde sıkışıp kalmak değil bir Pioneer’in altı ayına karşı sayın. Amacımız, şimdi bu süreçte kendi başlarına ilerlemek için harekete geçebilecek tüm Öncülerin bunu mümkün olan en kısa sürede ve gerçek olmasını sağlamaktır, human Pioneers, Mainnet’e başarıyla geçiş yaptı ve senaryo yazarları, botlar tarafından kazanılan herhangi bir Pi, veya terk edilmiş hesaplar Mainnet’e taşınmaz ve bunun yerine gelecekte benim için gerçek Öncüler’e serbest bırakılır.

Testnet ve Mainnet blok zincirlerinin hazırlanması

Son zamanlarda açıklandığı gibi Düğüm güncelleme blogu, Açık Ağ için Düğümler hazırlamak için, sürüm senkronizasyonu ve yükseltmelerine ek olarak, Düğümlerin Testnet ve Mainnet blok zincirleri arasında geçiş yapmasına izin veren bir mekanizma oluşturmak önemlidir. Düğümlerin Mainnet’e geçmesi gerektiğinde kullanılacak bu ağ anahtarlama mekanizmasını geliştirmek ve test etmek için yeni bir Testnet oluşturulur. Bu, hem Düğüm uygulamasının hem de arka uçlarının her iki blok zincirindeki işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlar ve Testnet’ten Mainnet’e sorunsuz bir geçiş sağlar. Yaklaşan Testnet değişiklikleri, geçiş ve test planı ve Düğüm işlemleri ve en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Düğüm güncellemeleri blogunu okuyun.

İkinci ve Gelecekteki Göçler

İkinci ve gelecekteki Mainnet bakiyesi göçleri üzerinde ve yolda çalışıyor! Uygun Öncüler ikinci bir göç beklerken en önemli şey cüzdanlarının güvenli olmasını sağlamaktır. Bu arada, özellikle 6 aylık ödemesiz dönem ve yuvarlanma penceresi göz önünde bulundurularak, daha fazla Tavsiye ekibinizin ve Güvenlik Dairesi üyelerinin KYC’yi almasını sağlamak, ikinci ve gelecekteki göçleri daha anlamlı hale getirecektir. Ekibinizin üyeleri KYC’yi ne kadar tamamlarsa, mobil bakiyenizde kendilerine atfedilen bonuslar o kadar fazla olur, ikinci ve gelecekteki Mainnet geçişlerinize dahil edilir.

Pi Topluluk Girişimleri

Pi Network içinde güçlü bir topluluk oluşturmak, platformun esnekliğini artırmak ve uzun vadeli başarısını sağlamak için çok önemlidir. Öncülerin kendilerini bağlı ve akran destekli hissettikleri bir kültür geliştirerek, gelecekte ortaya çıkabilecek zorluklara dayanabilecek sağlam bir ağın temelini atabiliriz.

Topluluk girişimleri sosyal etkileşim için fırsatlardır ve Pioneers’ın ağın faydasına ve büyümesine katkıda bulunmasına izin vererek işbirliği ve yeniliği teşvik eder. Bu girişimlere harcanan zaman ve kaynaklar sağlıklı bir Açık Ağ için gereklidir.

Bir ağ, katılımcıları kadar güçlü ve bağlantılıdır. Ve Pioneers, birbirleri arasında güçlü toplumsal tutumlar ve birlik geliştirirken, herhangi bir engelin üstesinden gelmeye ve sürdürülebilir bir geleceği şekillendirmeye hazırdır. Ademi merkeziyetçiliğin Web3 geleceğinde, bağlantı kurmak için inşa edilmiş durumdayız ve Pi’nin Pi Ağı içindeki sosyal etkinlikler de dahil olmak üzere topluluk girişimlerini organize etme ve destekleme taahhüdü bunun bir yansımasıdır.

Bu tür topluluk şenliklerine katılın ve aşağıda daha fazla bilgi edinin!

Ağ Zorluğunu Açma İlerlemesi

Bu Pi2Day, Pioneers sadece eğlenerek topluluk oluşturmaya katkıda bulunabilir. Yeni özellikleri ilk gören, Pi ekosistemini keşfedebileceğiniz, benzersiz uygulama içi ödüller alabileceğiniz ve Açık Ağ’a doğru ilerlemeye yardımcı olabileceğiniz Pi2Day Açık Ağ Yarışmasına katılın.

Bu heyecan verici fırsat sadece iki hafta boyunca kullanılabilir, bu nedenle bu Pi2Day’i Açık Ağ’a yolculuğumuzda bir kilometre taşı haline getirme konusunda diğer Pioneers’a katılma şansınızı kaçırmayın. Etkinlik talimatlarını öğrenin burada ve uygulama ana ekranında Pi2Day Challenge’a katılın!

Yaklaşan Fayda Büyümesi Hackathon

Yaklaşan bir hackathon’da, PiNet aracılığıyla toplumu ve ekosistemi büyütmeye odaklanan yenilikçi uygulamalar oluşturmak için geliştiriciler arayacağız! Hackathons, Pi Network’teki yardımcı programları büyütmenin eğlenceli ve karşılıklı olarak faydalı bir yoludur, böylece ağı Açık Ağ’a doğru itmeye yardımcı olur. Bu hackathon büyümeye odaklanacak, bu yüzden tam duyuru ve tasarım prototipi için bizi izlemeye devam edin.

Pi Ticaret Uygulamaları: PiFest

Sonra parçalama başarısından sonra PiFest olayı dünyanın dört bir yanındaki binlerce Öncü ve Tüccarın yerel ekonomilerinde Pi’de işlem gördüğünü gören Aralık 2023’te PiFest yakın gelecekte geri dönecek, ancak bu kez heyecan verici bir bükülme ile: Öncüler Pi Ticaret Hackathon yerel mağazaları listelemek ve bulmak için katılımcılar! Bu, Pi’nin dünya çapındaki yerel ticaretle entegrasyonunda ileriye doğru atılmış büyük bir adım olacak. Önümüzdeki aylarda ayrıntılara ve tam bir etkinlik duyurusuna dikkat edin.

Açık Ağda Son Not

Pi Network’ün Open Network’e yaklaşan lansmanından önce çok fazla çalışma ve heyecan var!

Genel olarak Pi, gerçek dünya, ölçeklenebilir ve kalıcı kamu hizmetleri oluşturma konusundaki uzun vadeli stratejilerimiz nedeniyle Open Network’te başarıya en iyi şekilde hazırlanacaktır. Pi için Kapalı Ağ dönemi, dış faktörlerin dikkat dağıtıcı ve baskıları olmadan sağlam bir ekosistem oluşturmayı amaçlayan stratejik bir seçimdir.

Öncüler yıllardır ağ içinde kamu hizmeti oluşturmaya adanmıştır. Pi2Day, hem toplumu Açık Ağ’a doğru daha fazla itmek hem de ağ açıldığında Pi’nin nasıl görüneceğini daha derinlemesine düşünmek için mükemmel bir zamandır.

Pi daha geniş bir ekosistemin parçası olduğunda, harika yeni kullanımlar ve uygulamalar görmek zorundayız. Sonunda Pi, diğer kripto para birimi uygulamalarına ve yardımcı programlarına ve diğer geleneksel ekosistemlere (tuğla ve harç Pi ticaret işlemleri gibi!) Bağlanabilir, ve Pioneers ve Pi geliştiricilerinin hayal edebilecekleri ve gerçekleştirebilecekleri her şey.

Bu beklemenin Öncüler için uzun sürdüğünü biliyoruz, ancak bu bekleme amaçlıydı. Ve bu bekleme sona yaklaştıkça Açık Ağ’a yayınlamaya hazırlandığımız projeden gurur duyuyoruz.

Pi network madenciliği devam ediyor. Ücretsiz madenciliğe başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Pi Network ücretsiz madencilik için:

www.minepi.com/promo

iOS işlemcili Apple Telefonlarda, AppStore’dan “Pi Network” yazarak uygulamayı indirmelisiniz.
Android işlemcili telefonlardan ise Play Store’dan “Pi Network” Uygulamasını indirmelisiniz.
Kayıt olabilmeniz açısından, bir üyenin sizi Pi Network oluşumuna davet etmesi gerekiyor, yoksa kayıt olamıyorsunuz.
Bunu, üye olurken “ Reference Code: promo  “ yazarak faydalanabilirsiniz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin, Discord sunucumuza  ve Telegram kanalımıza katılın!