• BITCOIN/TL
  2273726,724
  % -1,93
 • ETHEREUM/TL
  116587
  % -0,99
 • RIPPLE/TL
  20.27
  % 3,64
 • BITCOIN CASH/TL
  21691,535
  % -2,91
 • LITECOIN/TL
  3209.11
  % -4,12
 • COSMOS HUB/TL
  356.19
  % -2,42
 • CARDANO/TL
  19.88
  % 1,66
 • TETHER/TL
  32.19
  % 0,32
 • BITCOIN
  2273726,714
  % -1,93
 • ETHEREUM
  116587
  % -0,99
 • RIPPLE
  20.27
  % 3,64
 • BITCOIN CASH
  21691,245
  % -2,91
 • LITECOIN
  3209.11
  % -4,12
 • COSMOS HUB
  356.19
  % -2,42
 • CARDANO
  19.88
  % 1,66
 • TETHER
  32.19
  % 0,32

Pi Network KYC ile İlgili Bir Duyuru Yayınladı

Pi Network KYC ile İlgili Bir Duyuru Yayınladı

Pi core team,  35 milyon kullanıcının yarıdan fazlasının kyc işleminin tamamlandığını söyledi. Bugün uygulamada kyc gelişmeleri ile ilgili yayınlanan duyuru:

KYC Güncellemeleri
Ağ KYC süreci iyi bir ilerleme kaydediyor ve tüm Öncülerin yarısından fazlasının KYC başvuruları göndermesine izin veriyor (ancak ağın bu KYC başvurularını göndermesi, işlemesi ve tamamlaması yine de zaman alacak). Daha fazla Öncünün KYC’den geçmesini ve gönderilen işlenmemiş başvuruları işlemesini sağlamak için ölçeklenmeye devam ediyor. Aşağıda daha ayrıntılı bir güncelleme veriyoruz.

Pi KYC (kimlik doğrulama), bir Pioneer’ın Pi bakiyesini Mainnet’e geçirebilmesi için temel bir gerekliliktir. Mevcut Kapalı Ana Ağ döneminin ana hedeflerinden birinin, yardımcı program tabanlı bir ekosistem sağlamak için çeşitli uygulamalar oluşturulurken milyonlarca Öncünün KYC’yi geçmesine izin vermek olduğunu unutmayın. Bu hedefe gittikçe yaklaşıyor olmamız heyecan verici!

Daha fazla detay
KYC hunisinde devam eden iyileştirmeler ve Validators’ın harika çalışmaları sayesinde, KYC ilerlemesi, Pioneer KYC’nin istikrarlı bir şekilde artmasıyla şimdiye kadar önemli olmuştur.

Spesifik olarak, Pi KYC, Nisan başında 70’e kıyasla 199 ülkede doğrulayıcılarla önyüklendi. En güncel veriler, tüm dünyada KYC uygulamalarını doğrulayan yaklaşık 125.000 günlük aktif insan Doğrulayıcı olduğunu gösteriyor. Bu KYC Doğrulayıcıları, artık günde 90.000’den fazla kişi oranında Pioneer’ların kimliklerini doğrulayabiliyor (bu rakam günden güne farklılık gösterse de). KYC talepleri arttıkça ve son birkaç haftadır gördüğümüz gibi, daha fazla KYC’li Öncü, Validator iş gücüne katıldıkça bu rakamlar artmaya devam etmelidir. Tipik bir özgün Pioneer için (makine algoritmasının insan Doğrulayıcılar için otomatikleşmesini engelleyen ad itirazları, eksik veriler veya net olmayan fotoğraflar gibi uç durumlar olmadan), çoğu bölgede KYC’lerini işleme süresi genellikle bir günden azdır. Bazı uygulamalar için 15 dakika kadar kısa sürebilir.

Pi KYC çözümünün ölçeklenebilirliği, özellikle bir ülkede veya bölgede insan doğrulama işgücünün ön yüklemesinden sonra, tasarımından beklendiği gibi çalışır: dünyanın daha önce hiç tanık olmadığı bir hızda ve dünya çapında kapsama alanıyla. KYC işlem gücünün bu olağanüstü hızı ve geniş kapsamı ve KYC taleplerini karşılamak için hızlı ölçeklendirme, küresel Pi topluluğunun merkezi olmayan kalabalık gücünün gösterileridir.

Ağ iyi ilerleme kaydetmiş olsa da, birçok Öncünün hevesle sıralarını veya başvurularının işlenmesini beklediğini anlıyoruz. Aşağıda, daha fazla Öncünün yakında KYC’yi geçmesine yardımcı olacak devam eden önlemler bulunmaktadır.

Gittikçe daha fazla Pioneer’ın uygun ölçekte uygulanması ve doğrulanması için teknik huni iyileştirmeleri
Büyümeye ve daha fazla ülke ve bölgeye önyükleme yapmaya devam etmek için insan doğrulama gücü
Devam eden dönüşüm hunisinin daha fazla KYC başvurusunu geçme şansını azaltmak ve geçmesi gereken ancak daha önce olumsuz olarak işaretlenen bazı gönderilen başvuruları yeniden işlemek
Bazı Yoti KYC adayları ve bazı pilot Pi KYC adayları dahil olmak üzere, önceki uygulamalardan kritik verileri kaçırabilecek KYC uygulamaları için çözümler:
Önceki Yoti KYC başvuru sahipleri için – Pi Çekirdek Ekibi, eksik verileri doldurmaları için özel bir hızlı takip Pi KYC akışı dağıttı. Bu akışla ilgili sorunlar yaşayan bazı Yoti KYC başvuru sahipleri için, bu köşe vakalarını ele almak için ek bir özellik tasarlanmaktadır.
Önceki KYC Pilot başvuru sahipleri için — Pi Çekirdek Ekibi şu anda pilot başvuruları mevcut KYC gereksinimleriyle eşleştirmek için bir yeniden işleme mekanizması ve mevcut KYC başvuru sahiplerinin başvurularını gönderirken elde ettikleri şansları esasen eşleştirmek için aşağıda açıklanan bir yeniden gönderme özelliği oluşturuyor. Örneğin, bir fotoğraf veya video yüklemesi başarısız olursa, mevcut başvuru sahipleri, KYC uygulamasının pilot sürümünde mümkün olmayan birden fazla yeniden gönderme şansı elde eder.
Önceki Yoti KYC ve KYC Pilot başvuru sahiplerinin, isterlerse ve yukarıda belirtilen özel çözümleri beklemek istemiyorlarsa, yepyeni bir başvuruda bulunmalarını ve takılıp kalmalarını sağlamak için yeni bir yeniden gönderme özelliği geliştirilmekte ve yakında piyasaya sürülecektir. mevcut geliştirilmiş ve ölçeklendirilmiş Pi KYC çözümü, yeni uygulamaları kısa sürede potansiyel olarak işleyebilir
Öncüleri, KYC’lerini işlemede komplikasyonlar yaratan ve çözmek için ek insan Doğrulayıcı yardımı gerektirebilecek karmaşık ad itirazlarıyla destekleyecek bir süreç
Pioneers’ın Pi Ağına erişmenin benzersiz yolu nedeniyle belirli ülkeler veya bölgeler için Pi KYC makine otomasyon bileşeninin hesaplarını işlemesinin daha uzun ve daha karmaşık prosedürler gerektirdiğini ve dolayısıyla KYC yuvalarının gecikmeli alınmasına yol açtığını lütfen unutmayın. . Bu nedenle, bu ülke veya bölgelerin diğer bölgelere göre daha yavaş KYC katılımına sahip olması mümkündür.

Genel olarak, hala KYC gönderme şansını bekleyen Öncüler için, ağ KYC çözümünü ölçeklendirmeye ve sizin için geçerli olan köşe vakalarını çözmeye devam ederken lütfen sabırlı olun.

Her zaman olduğu gibi, bunu inşa etmedeki sürekli desteğiniz ve sabrınız için teşekkür ederiz.

Pi Network ücretsiz madencilik için:

iOS işlemcili Apple Telefonlarda, AppStore’dan “Pi Network” yazarak uygulamayı indirmelisiniz.
Android işlemcili telefonlardan ise Play Store’dan “Pi Network” Uygulamasını indirmelisiniz.
Kayıt olabilmeniz açısından, bir üyenin sizi Pi Network oluşumuna davet etmesi gerekiyor, yoksa kayıt olamıyorsunuz.
Bunu, üye olurken “ Reference Code: promo  “ yazarak faydalanabilirsiniz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ