• BITCOIN/TL
  2090396,558
  % 1,29
 • ETHEREUM/TL
  100556
  % 0,83
 • RIPPLE/TL
  16.46
  % 0,86
 • BITCOIN CASH/TL
  15813.65,325
  % 0,17
 • LITECOIN/TL
  2643.76
  % 0,36
 • COSMOS HUB/TL
  267.84
  % -0,44
 • CARDANO/TL
  15.36
  % 3,49
 • TETHER/TL
  32.5
  % -0,04

Paribu, 5. yılında Paribu Net ve Paribu Ventures’ı açıkladı

Paribu, 5. yılında Paribu Net ve Paribu Ventures’ı açıkladı

Kripto para işlem platformu ve teknoloji şirketi Paribu, 5. yılına özel bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Paribu CEO’su Yasin Oral’ın yanı sıra Paribu Danışma Kurulu Üyeleri Turan Sert ile Cemil Şinasi Türün, Paribu Proje Yöneticisi Akar Aydemir ve Paribu Ventures’dan Utku Dördüncü yer aldı.

Yeni iki girişim: Paribu Net ve Paribu Ventures

İlk sözü alan Oral, Paribu tarafından geliştirilen blok zinciri projesi Paribu Net’i açıkladı. Oral, Paribu Net’in yol haritası ve white paper’ının önümüzdeki zamanlarda yayımlanacağını belirterek “Alım satım dışındaki tüm projelerin üzerinde inşa edileceği önemli bir proje olarak hayatımıza girecek” dedi.

Oral, Paribu Net’in testnet’ini önümüzdeki hafta içerisinde açmayı planladıkları, şirketin kuruluş günü olan 14 Şubat’ta da mainnet’in ana coin’i Paribu Coin’in ilk arzını yapacakları bilgisini verdi.

Paribu Proje Yöneticisi Akar Aydemir, Paribu Net’i biraz daha detaylandırarak şöyle konuştu:

“Önümüzdeki dönemde Paribu Net üzerinde pek çok DeFi projesinin geliştirilmesini bekliyoruz. Aklınıza ne gelebilirse hepsini Paribu Net üzerinde geliştirebileceksiniz.”

Paribu’nun ayrıca bir merkeziyetsiz cüzdan uygulaması geliştirdiği, bunun da Paribu Net’in ana ağının yayına alınmasının ardından faaliyette olacağı belirtildi.

Paribu Ventures ile yerli ve yabancı projeler desteklenecek

Toplantıda ayrıca, Paribu’nun girişim sermayesi kolu olarak oluşturulan Paribu Ventures da duyuruldu. Oral buna ilişkin ise “Yerli ve yabancı birçok projeye destek olacak Paribu Ventures için ilk etapta 30 milyon dolarlık bir fon ayırdık.” dedi. Paribu CEO’su, sözlerinin devamında da “Bu sene Türkiye’nin daha önce görmediği çok güzel hackathon’lar gerçekleşecek. Bunu Paribu Net üzerinde geliştirilecek projeler için yapacağız.” şeklinde konuştu. Paribu Ventures ile beraber iki yıl içinde en az 30 girişime yatırım yapılması planlanıyor. Yeni oluşum, belli kriterler doğrultusunda seçilecek girişim ya da projelere maddi kaynak ve Paribu’nun teknolojik altyapısına erişim imkânı sağlayacak.

“1.5 milyar TL’ye yakın vergi ödedik”

Son olarak, Oral, Paribu olarak sadece geçen yıl 1.5 milyar TL’ye yakın vergi ödediklerini, bunun Türkiye’de bir teknoloji şirketinin ödediği en büyük vergilerden biri olduğunu ifade etti.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ