• BITCOIN/TL
  1899163,603
  % 3,26
 • ETHEREUM/TL
  99900
  % 2,95
 • RIPPLE/TL
  14.58
  % 4,69
 • BITCOIN CASH/TL
  11020.87,627
  % 4,30
 • LITECOIN/TL
  2132.78
  % 5,36
 • COSMOS HUB/TL
  198.41
  % 6,14
 • CARDANO/TL
  12.06
  % 5,65
 • TETHER/TL
  32.63
  % -0,11

Kripto projesi NEAR, yapay zeka şirketi Cosmose AI ile ortaklık kurduğunu açıkladı

Kripto projesi NEAR, yapay zeka şirketi Cosmose AI ile ortaklık kurduğunu açıkladı

Cosmose AI, Büyük Markalarla İşbirliği Yapıyor: Değerlemesi 500 Milyon Dolara Ulaştı

Cosmose AI, yapay zeka analitiğini kullanarak mağaza içi trafiği izleyen, insanların çevrim dışı alışverişlerini tahmin eden ve çevrim içi etkileşim kurabilen bir şirket olarak NEAR Vakfı ile ortaklık kurdu.

NEAR protokolünün yönetimini destekleyen vakıf, Cosmose AI firmasına yatırım yaparak şirketin değerlemesini 500 milyon dolara ulaştırdı. Cosmose AI, büyük firmalarla da çalışan bir firma olarak, Louis Vuitton, Richemont, L’Oréal ve Estée Lauder gibi markalarla işbirliği yapmaktadır.

Cosmose AI, yaptığı açıklamada, Web3 prensiplerini yapay zeka destekli perakende ekosistemi ile birleştireceklerini ve alışveriş yapanlar ve perakende satıcılar için sorunsuz bir ekosistem kurmaya devam edeceklerini belirtti.

Cosmose AI CEO’su Miron Mironiuk, “Blok zinciri olmadan bir ödeme sistemi hayal etmek çılgınlık” dedi ve NEAR’ın kendilerine hızlı ve çok daha ucuz ödeme sistemleri sunacağını ifade etti.

Şirketin iki ürünü olan Cosmose Media ve KaiKai ise bu ortaklık sayesinde Web3 odaklı yenilikleri daha da geliştirecek. KaiKai, kullanıcıların istedikleri ürünleri bulmasına ve uygulama aracılığıyla ödeme yapmasına olanak tanıyan bir platform olarak kendi kripto parası Kai-Ching’i yarattı. Cosmose CEO’suna göre KaiKai, belirli ürünler için yıllık işlem maliyetlerini PayPal veya Stripe’a kıyasla 50 kat düşürüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin, Discord sunucumuza  ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ