• BITCOIN/TL
  2295085,494
  % 6,54
 • ETHEREUM/TL
  121463
  % 22,32
 • RIPPLE/TL
  17.45
  % 5,87
 • BITCOIN CASH/TL
  16865.14,456
  % 7,90
 • LITECOIN/TL
  2847.83
  % 6,15
 • COSMOS HUB/TL
  284.12
  % 7,54
 • CARDANO/TL
  16.15
  % 7,69
 • TETHER/TL
  32.18
  % -0,09

Kripto borsası FTX, NFT pazar yeri başlatıyor

Kripto borsası FTX, NFT pazar yeri başlatıyor

Yıl başından beri NFT ekosisteminin parabolik büyüyüşüne şahit olan popüler kripto para borsası FTX, kendi NFT pazar yerini başlatan son kripto platformu oldu.

Yalnızca ABD’deki müşterilerin kullanımına sunulacak olan platform, kullanıcıların NFT oluşturmasına ve alıp satmasına olanak sağlayacak. Platform üzerinde oluşturulacak NFT’lerin tümü, Ethereum ve Solana blockchain’lerinde zincirler arası aktarılabilecek. Yatırma ve çekme işlemlerinin de önümüzdeki haftalarda başlatılması ve harici NFT’leri platforma aktarmayı mümkün kılması bekleniyor.

Borsa, yeni özelliği yalnızca basit bir “Test” yazısı içeren görsel ile deniyor. NFT, açık artırmanın tamamlanmasına 17 saat kala en yüksek 1.500 dolar teklif aldı.

FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried, CNBC’nin Street Signs Asia programında iki hafta önce gerçekleştirdiği röportaj sırasında NFT alanındaki hızlı büyüme konusunda dikkatli olunması gerektiğini ve yatırımcıların böyle dinamik bir piyasada olası riskler konusunda yeterince bilgili olmamaları halinde zarara uğrayabileceklerini söylemişti.

FTX, 2021 yılında NFT alanına giren tek kripto para borsası değil. Borsanın en büyük rakiplerinden Binance de, geçtiğimiz haziran ayında kendi NFT pazar yerini başlatmıştı. Borsa, futbol oyuncusu Michael Owen ve Alphonso Davis, şarkıcı Lewis Capaldi ve sanatçı Trevor Jones gibi isimlerle iş birliği yaparak “100 Creators” adlı bir proje de başlattı.

Kripto spot ve türev borsası OKEx de geçtiğimiz günlerde kendi NFT pazar yerini başlatarak kullanıcılarına borsanın ekosisteminde NFT oluşturma ve alıp satma imkanı sundu.

Ftx borsasına Kripto Kritik komisyon indirimi avantajıyla kayıt olmak için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ