• BITCOIN/TL
  2208025,272
  % 0,57
 • ETHEREUM/TL
  115598
  % 0,15
 • RIPPLE/TL
  19.48
  % 2,04
 • BITCOIN CASH/TL
  13037.94,383
  % 1,80
 • LITECOIN/TL
  2424.43
  % 0,38
 • COSMOS HUB/TL
  215.17
  % 1,12
 • CARDANO/TL
  14.32
  % -0,63
 • TETHER/TL
  33.04
  % -0,09

FC Barcelona Fan Token Binance’da Listelendi

FC Barcelona Fan Token Binance’da Listelendi

Lider kripto para borsası Binance yeni tokenlar listelemeye devam ediyor. Chiliz altyapısıyla çalışmakta olan FC Barcelona Fan Token (BAR) bugün Türkiye saatiyle 14:00’da Binance’de listelendi. Listeleme sırasında BAR’ın fiyatı 73 dolara kadar yükseldi.

Lider kripto para borsası Binance alım satım işlemlerine yeni coinler eklemeye devam ediyor. İki gün önce İnovasyon Kategorisi’nde Mirror Protocol’ü listeleyen Binance bugün de önemli bir token’ı listeleyeceğini duyurmuştu. Chiliz altyapısını kullanan FC Barcelona Fan Token (BAR) an itibariyle Binance’de alınıp satılabiliyor.

BAR Fiyat Rekoru Kırdı

Socios.com ve Barcelona iş birliğinde 22 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülen FC Barcelona Fan Token (BAR), ERC-20 tabanlı ve Chiliz (CHZ) altyapısıyla çalışmakta olan kripto varlık. BAR, diğer taraftar tokenları gibi kullanıcılarına destekledikleri spor kulübü ile iletişim kurabilme imkanı sunuyor. Bunun yanında kulüp kararlarında söz hakkı elde etme, kulübün VIP ayrıcalıklarından yararlanabilme gibi avantajlar da sağlıyor. Madenciliği yapılan bir token türü olmayan BAR, Socios üzerinden ödül oyunları ile kazanılabiliyor. Toplam arzı 40 milyon olan taraftar token’ı bugün önemli bir aşamayı geride bıraktı ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘de listelendi.

Binance resmi Twitter hesabı üzerinden çok önceden yapılan duyuruda BAR almak isteyen kullanıcıların abone olarak yüzde 30 indirim fırsatından yararlanabilecekleri belirtilmişti. Bugün sabah 08:00 itibariyle başlamış olan bu ayrıcalık yaklaşık 3 saat sürdü. Saat 14 itibariyle de token borsada listelendi ve İnovasyon Kategorisi’nde alım satım yapma imkanı sağlandı. BAR/USDT, BAR/BUSD ve BAR/BTC işlem çiftlerini kullanarak yapılabilen alım satım işlemleri sırasında ise tüm zamanlar fiyat rekorları kırıldı. Listeleme sırasında BAR/USDT işlem çiftinde 73 dolar seviyesine ulaşılırken, BAR/BUSD işlem çiftinde 78 dolar seviyesine ulaşıldı. Güne 36 dolar seviyelerinde başlayan BAR, böylece aynı gün içerisinde fiyatını yaklaşık olarak ikiye katlamış oldu. Popüler taraftar token’ı yazının kaleme alındığı sırada ise 58 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Chiliz Yeni Tokenlar Listelemeye Hazırlanıyor

FC Barcelona Fan Token gün içerisinde Binance’da listelendi. Daha önce de Chiliz altyapısıyla çalışan AC Milan Fan Token (ACM), Atlético de Madrid Fan Token (ATM) ve AS Roma Fan Token’ı (ASR) da listelemişti. Listeleme sırasında bu tokenlarda da önemli fiyat artışları olmuş ve tüm zamanlar fiyat rekorları kırılmıştı.

Chiliz borsası ise yakın bir süreçte yaptığı bir paylaşımda 4 yeni FTO gerçekleştirileceğinin haberini vermişti. Ön satışı yapılacak tokenlar arasında ise Türkiye’den de bir kulübün taraftar token’ı yer alıyor. 27 Nisan tarihinde gerçekleşecek ön satışta Göztepe Taraftar Token’ı (GOZ) satışa sunulacak. Böylece taraftar token’ı bulunan Türk kulüplerinin arasına bir yenisi daha katılmış olacak. Göztepe’nin yanı sıra Universidad de Chile Taraftar Token’ı 28 Nisan tarihinde, Legia Warsaw Taraftar Token’ı 4 Mayıs tarihinde, Fortuna Sittard Taraftar Token’ı ise 5 Mayıs tarihinde ön satışa sunulacak. Chiliz daha önce Türk kulüplerinden Galatasaray, Trabzonspor ve Başakşehir’in de taraftar tokenlarını piyasaya sürmüştü.

Kripto para piyasasının en güncel fırsatları telegram kanalımızda.

YORUMLAR YAZ