• BITCOIN/TL
  2091763,521
  % 1,26
 • ETHEREUM/TL
  100632
  % 0,84
 • RIPPLE/TL
  16.45
  % 0,62
 • BITCOIN CASH/TL
  15776.7,592
  % -0,21
 • LITECOIN/TL
  2643.56
  % 0,09
 • COSMOS HUB/TL
  267.93
  % -0,02
 • CARDANO/TL
  15.34
  % 3,14
 • TETHER/TL
  32.51
  % -0,17

El Salvador Devlet Yetkilileri, Cardano (ADA) Ekibiyle Görüşüyor!

El Salvador Devlet Yetkilileri, Cardano (ADA) Ekibiyle Görüşüyor!

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, son AMA’sında mevcut piyasa hakkında yorumlarda bulunurken El Salvador hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Hoskinson, Bitcoin evriminin zaman alacağını aktardı.

Charles Hoskinson, El Salvador ve Son Gelişmeleri Değerlendirdi

IOHK CEO’su Charles Hoskinson; son AMA yayınında El Salvador, Tether, Çin yasakları ve kripto para sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hoskinson’un açıklamalarına göre, henüz bunu dile getirmek için çok erken olsa da Cardano, El Salvador devlet yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra Başkan Nayib Bukele ile de bir görüşme planlanıyor. Başarılı CEO, El Salvador hakkında şunları kaydetti: “Ülkeyi dijitalleştirmeyi ve Bitcoin’i yasallaştırmanın ötesine geçme konusunda ilgilerini dile getirdiler. Bu bağlamda, önümüzdeki 2-4 hafta içerisinde görüşmelerin daha olgunlaşacağını düşünüyorum.”

Bunun yanı sıra Cardano ekibi, hali hazırdan Etiyopya hükümeti ile ortak bir çalışma yürütüyor. Söz konusu proje, Cardano üzerine kurulu bir kimlik doğrulaması olan ATA Prism olarak kaydedildi.

Öte yandan ayı piyasası yorumlarında bulunan Cardano kurucusu, görüşlerini aktardı: “Aslında bir süre ayı piyasasını hissettik. Dogecoin, son 60 günde değerinin %70’ini kaybetti.”

Bununla birlikte Dogecoin fiyat hareketi üzerinden bir piyasa yönü tayin etmek pek mantıklı olmayabilir. Ayrıca lider kripto para ATH seviyesinin yaklaşık olarak %50 kadar altında işlem görüyor.

El Salvador’da Bitcoin Muhalifleri

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin ardından muhalifler, Başkan’ın koltuğunun sallandığına dair söylentiler yaratıyor. El Salvador’da kripto havasının bu şekilde olması Cardano’nun önüne engel olabilir.

Son olarak Tether hakimiyetinden bahseden Hoskinson, Tether’in piyasada kapsamlı bir etkiye sahip olduğunu belirtti. Popüler isim, Tether hakkında şunları bildirdi: “Bu büyüklükte ve likiditede bir şey, merkez bir varlık olduğu için sonsuza kadar gri renge bürünemez.

Tether için “inanç temelli bir varlık” yorumunda bulunan Hoskinson, kripto para mentalitesine karşı antietik bir proje olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ