• BITCOIN/TL
  2095128,341
  % 1,47
 • ETHEREUM/TL
  100902
  % 1,16
 • RIPPLE/TL
  16.57
  % 1,49
 • BITCOIN CASH/TL
  15762.68,747
  % -0,06
 • LITECOIN/TL
  2650.03
  % 0,39
 • COSMOS HUB/TL
  268.25
  % 0,35
 • CARDANO/TL
  15.39
  % 3,65
 • TETHER/TL
  32.49
  % -0,33

Dünyada bir ilk: Nikah töreninde geline NFT altın takıldı!

Dünyada bir ilk: Nikah töreninde geline NFT altın takıldı!

Türkiye’de düzenlenen bir nikah töreninde, gelinle damada hediye olarak NFT (nonfungible token) tabanlı altın takıldı.

28 Ağustos tarihinde, CryptoWomen Turkey kurucusu Av. Sima Baktaş tarafından Twitter üzerinden paylaşılan mesajda, “dünyada bir ilk” gerçekleştiği ve ilk kez bir düğün merasiminde NFT tabanlı altın hediye edildiği belirtildi.

Hafta sonu dünya evine giren Sima Baktaş, blockchain alanında isminden söz ettiren bir girişimci ve avukat. Kendi düğününde NFT tabanlı hediye almanın heyecanını takipçileriyle paylaşan Baktaş şu sözleri kullandı:

“Ve dünyada bir ilk gerçekleşti! Boğaziçili gençler düğünümüzde dünyanın ilk NFT altınını bize taktılar:) teşekkür ederiz.”

Düğünde gelinle damada takılan NFT altına ait görüntüleri paylaşan “tyler” isimli Twitter kullanıcısı, “tarihin ilk NFT takısı çok saygıdeğer Sima Baktaş hocamıza takılmıştır. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

2019 yılında Sima Baktaş, The Influencer Times’a göre dünyadaki en etkileyici avukatlar listesine girmişti.

Cointelegraph tarafından daha önce haberi yapıldığı üzere, NFT sektörü için rekor bir ay geride kaldı. Geçtiğimiz 30 günde, NFT satın almak için neredeyse 900 milyon dolar harcandı.

Çin menşeli çok uluslu e-ticaret firması Alibaba Group Holding de, ticari marka sahiplerinin fikri mülkiyetleri için token haline getirilmiş lisansları satmalarına izin veren NFT pazarını hayata geçirmişti.

Yine haberi yapıldığı üzere, popüler NFT pazar yeri OpenSea’nin işlem hacmi, ağustos itibarıyla son bir yıl içinde yüzde 76 binin üzerinde artış gösterdi. Axie Infinity gibi NFT oyunlarının trafiği ve yönetişim tokenlerinin fiyatları da hızla yükseliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ