• BITCOIN/TL
  2290036,178
  % 6,11
 • ETHEREUM/TL
  119314
  % 19,55
 • RIPPLE/TL
  17.5
  % 6,00
 • BITCOIN CASH/TL
  16735.22,505
  % 8,57
 • LITECOIN/TL
  2853.41
  % 6,33
 • COSMOS HUB/TL
  284.37
  % 6,38
 • CARDANO/TL
  16.18
  % 7,53
 • TETHER/TL
  32.21
  % 0,04

Mark Cuban’dan Dogecoin yorumu: “Şaka, meşru oldu, değer kazanabilir”

Mark Cuban’dan Dogecoin yorumu: “Şaka, meşru oldu, değer kazanabilir”

Kripto paralara olan ilgisi ve yatırımlarıyla bilinen NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, endüstrinin geldiği son durumla ilgili bir Twitter ‘flood’u paylaştı. Kripto paraların belli bir merkeze güvenme zorunluluğunu ortadan kaldıran bir işlev haline geldiğini belirten başarılı iş insanı, altın ve bankaların ise insanlara güçlük çıkardığını söyledi.

Kendisinin de sürekli olarak desteklediği Dogecoin konusuna da değinen Cuban, Dogecoin gibi fenomen coin’lerin sadece kullanım alanı elde etmeleri durumunda işe yarar hale geleceklerini söyledi. Cuban, Doge’un daha fazla kabul edilen bir paraya dönülmesi hâlinde dolardan daha fazla satın alma gücüne sahip olabileceğini belirterek “Evet, bir şaka şu anda yasal hale geldi.” dedi.

Mark Cuban’ın Twitter ‘flood’unda yazdıkları şu şekilde:

“Bitcoin de altın da finansal birer din gibi”

“Kripto paralar, rekabeti çok daha güçlü şekilde sağladıklarında başarılı olurlar. Bitcoin de altın da finansal birer din gibi. BTC’nin alım ve satımı, saklaması, çıkarılması kolay. Taşıma sorunu yok. Hem yerel hem de küresel olarak varlık transferini sağlıyor. Altın ise artık insanlara güçlük çıkarıyor. Örnek olarak Fort Knox (*ABD’nin en büyük altın rezervlerinin yanındaki askeri üs)”

“Ethereum, alternatiflerine göre çok daha iyi”

“Ethereum akıllı kontratları dijital varlıkların doğrulanması/alınması/satılması/ulaştırılması konularında alternatiflerine göre çok daha iyi, ucuz ve hızlı… Bu da onu dijital olan her şeyin trade mekanizmasında kullanılan geçerli bir para haline getiriyor. Bu durum onu çok güçlü yapıyor ve sisteme uygulamalar eklendikçe daha da güçlü yapacaktır. DeFi için vâr olan ETH akıllı sözleşmeleri fon yatırma/koruma/trade yapma konusunda bankalardan daha iyi çalışıyor. Biri otomatik, güvenilir ve anlık hızda çalışırken diğeri ise işlemlere maliyet ve sorunlar ekleyen bir bina dolusu çalışana bağımlı olarak hareket ediyor.”

“Altcoin’ler de sundukları hizmetlerle daha çok kullanıcı toplayabilir ve onu tutan, ona yatırım yapan kullanıcılara ödüller dağıtabilir. Bu çok YARIŞMACI bir durum. Girmek için vâr olan engeller çok küçüktür. Bu her katılımcının risk alması demektir ama ödül dağıtmak iyi bir çözümdür.”

“Dogecoin gibi coin’ler kullanılırsa işe yarar hale gelir”

“Dogecoin gibi fenomen coin’ler ise sadece kullanım alanı elde ederlerse ve kullanıcılar onları bu kullanım alanlarında kullanırlarsa işe yarar hale gelirler. Yıllık enflasyonun 5 milyar olduğunu biliyoruz. Bir kullanım alanı da oluşursa ve bu alan büyürse BİRAZ değer kazanabilir ve diğer coin’ler gibi olur. Ürünler ve hizmetler için her geçen gün daha çok şirket Dogecoin kullanırsa o zaman bu coin de daha fazla kabul edilen bir paraya dönüşür. Dolayısıyla DOGE, sizin banka hesabınızdaki dolardan daha fazla satın alma gücüne sahip olabilir. Eğer faiz oranları fırlarsa ya da harcanan miktarda azalma olursa o zaman DOGE da fırlar. Evet, bir şaka şu anda yasal hale geldi.”

“Kripto paralar sadece daha fazla üretkenlik ya da etkinlikle de alakalı değildir. Bu teknoloji aynı zamanda ‘güvenilir kurumlara’ olan bağımlılığın da kalmadığı anlamına gelir. Sektörde çalışanlara sorun bakalım, o büyük bankalarına ne kadar güveniyorlar? Siz sağlık sigortanızı yapan kişiye güveniyor musunuz? Kripto birine güvenmek zorunda olmadan birçok işlemi daha iyi yoldan yapabilmektir. Dolayısıyla biri size kripto paraların neden değerleri olduğunu anlamadığını söylediğinde ona bu yazıyı gösterin.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
YORUMLAR YAZ