• BITCOIN/TL
  352290,302
  % 8,07
 • ETHEREUM/TL
  20800
  % 5,48
 • RIPPLE/TL
  6.37
  % 4,38
 • BITCOIN CASH/TL
  4611.22,439
  % 4,31
 • LITECOIN/TL
  1215.6
  % 5,29
 • COSMOS/TL
  103.58
  % 6,18
 • CARDANO/TL
  11.11
  % 4,60
 • TETHER/TL
  8.46
  % 0,19

Dijital Banka Anchorage’den Dev Ethereum Atılımı Geldi

Dijital Banka Anchorage’den Dev Ethereum Atılımı Geldi

Dijital banka Anchorage’den değerli bir Ethereum atağı geldi. Artık kurumsal yatırımcılar ETH’lerine hiç dokunmadan Dolar olarak kredi alabilecekler.

Ethereum atılımı

Kripto saklama bankası Anchorage Digital artık değerli bir adım atarak hizmetlerini kurumsal yatırımcılara yönelik olarak genişletiyor ve onlara kripto dayanaklı krediler sunmaya başlıyor. Bankanın  müşterileri artık ABD ticari bankası olan BankProv ile paydaşlığı aracılığıyla Ethereum tarafından desteklenen bir USD kredi limitine erişebilecekler. Bu noktada Anchorage Financing, yatırımcılara Ethereum varlıklarını kullanabilmeleri son derece kolay bir yol sunacak . Banka tarafından yapılan duyuruya nazaran müşterilerin kripto varlıklarını tasfiye etmesine artık gerek kalmıyor. Bu varlıkları teminat olarak gösteren müşteriler kendi muhtaçlıklarını karşılamak için USD’ye erişebilecekler. Bankanın hizmetleri yalnızca bununla da sonlu değil. Banka ayrıyeten Ethereum’da müşterilerinin ek getiriler elde etmesi için staking hizmetleri de sunacak.

Kredinin geri ödenememesi durumu

Dijital varlık bankası, bir müşterinin dolar kredisini geri ödeyememesi durumunda da bir adım atmış gözüküyor. Banka müşterinin tasfiye etmek zorunda olmadığı ETH’yi teminat olarak kullanarak elinde tutuyor. Bu bahiste banka kendisini ayrıyeten garantiye almış durumda. Öbür taraftan bankanın bu hizmeti büyük ETH varlıkları olan müşterilerin daha büyük bir kredi limitine erişebilecekleri manasına geliyor. Hususla ilgili olarak bir açıklama yapan BankProv CEO’su Dave Mansfield, Anchorage’ın teminat idaresi teknolojisinin “birinci sınıf” olduğunu ve bankacılık sanayisi için sağlam bir ortak manasına geldiğini şu sözlerle vurguluyor:

Misyonumuza ve kripto para piyasasının Amerika’daki başka yasal, uygun sermayeli ve uyumlu işletmelerle birebir klasik finansman araçlarına erişim ve haklara sahip olması gerektiğine olan hareket stilimize mutlaka inanıyoruz.

Anchorage, Ocak 2021’de ABD ulusal banka düzenleyicisinden yetki alan birinci kripto şirketi oldu. BankProv, Amerika’nın en eski onuncu bankası durumunda. Banka, 2020’de tekrar markalaşmadan evvel Provident Bank olarak 200 yılı aşkın bir müddettir faaliyet gösteriyor. Kriptokoin.com olarak tabir ettiğimiz üzere Şubat ayı sonlarında Anchorage, Andreessen Horowitz ve Blockchain Capital’in iştirakiyle Singapur’un hükümran servet fonu GIC tarafından yönetilen bir C Serisi fon cinsinde 80 milyon dolar fon topladı. Finansman, saklama hizmeti sunan şirketin, kullanıcılarına kripto para ünitelerini sunarak ve kurumsal hazinelerini çeşitlendirerek kurumlara yardımcı olmasını sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

X