• BITCOIN/TL
  2130308,341
  % 5,73
 • ETHEREUM/TL
  96549
  % 3,29
 • RIPPLE/TL
  16.68
  % 3,25
 • BITCOIN CASH/TL
  14566.31,587
  % 6,02
 • LITECOIN/TL
  2651.49
  % 4,55
 • COSMOS HUB/TL
  271.72
  % 4,88
 • CARDANO/TL
  14.64
  % 5,30
 • TETHER/TL
  32.18
  % -0,38

Token’ı iki ayda %1000 artış kaydeden Constellation Network, ABD Hava Kuvvetleri ile anlaştı

Token’ı iki ayda %1000 artış kaydeden Constellation Network, ABD Hava Kuvvetleri ile anlaştı

Merkeziyetsiz bir ağ ve blok zincir ekosistemi olan Constellation Network, ABD Savunma Bakanlığı ve ticari ortakları için uçtan uca veri paylaşımı güvenliği sağlayacak. Verilerin kriptografik olarak güvenliğinin sağlanması için ordunun dijital altyapı sistemine blok zincir protokolü olan Hypergraph Transfer Protokolü (HGTP) entegre edilecek.

Blok zinciri teknolojisinin kullanıldığı alanlara çok önemli bir kategori daha eklendi. Constellation Network, Savunma Ulaştırma Sistemi görev verilerinin güvenli bir şekilde aktarılması konusunda ABD Hava Kuvvetleri’yle ikinci aşama SBIR sözleşmesi imzaladı. Sözleşme, 2 sene önce yapılan ilk aşama sözleşmesinin devamı olarak görülüyor.

Constellation, Kinnami Software Corporation ile birlikte çalışarak blok zincir şifreleme ve dağıtık veri yönetimi kullanarak uçtan uca bir veri güvenliği çözümü yaratmıştı. Uzmanlar veri güvenliği gibi karmaşık bir konu için blok zincir teknolojisinin kullanılmasını çok büyük bir değişim olarak nitelendiriyorlar.

Bu çalışmada yazılım firması Kinnami Software ile ortaklık kuran Constellation Network, blok zincir şifrelemesi ve dağıtık veri yönetimi kullanan bir güvenlik ürünü yaratacak. Bu ürün ise, sisteme entegre edilecek olan Hypergraph Transfer Protokolü sayesinde ortaya çıkacak.

Constellation tarafından dün konuyla ilgili yapılan açıklamada, bu anlaşmayla hedefin, belirlenmiş bir görevdeki güvenlik ihtiyacını karşılamak olduğu bildirildi.

Constellation’ın kripto parası olan DAG, yaklaşık 2 haftadır ciddi bir yükseliş içindeydi ve %100’e yakın değer kazanmıştı. Son iki aylık performansı ise yüzde 1000’e ulaşıyor. Haberin yazıldığı dakikalarda DAG, 0.40 dolardan işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ