• BITCOIN/TL
  1907886,211
  % 0,99
 • ETHEREUM/TL
  103303
  % 1,09
 • RIPPLE/TL
  15.7
  % 6,32
 • BITCOIN CASH/TL
  12168.83,576
  % 6,99
 • LITECOIN/TL
  2286.83
  % 2,55
 • COSMOS HUB/TL
  202.23
  % 3,01
 • CARDANO/TL
  13.66
  % 5,03
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,21

Çin Merkez Bankasından Bitcoin (BTC) Hakkında Yeni Açıklama: Baskılar Bitecek Mi?

Çin Merkez Bankasından Bitcoin (BTC) Hakkında Yeni Açıklama: Baskılar Bitecek Mi?

Çin, bu sene kripto para sektörüne karşı gerçek anlamda savaş başlattı ve ağır regülasyonlar ile beraber sektöre göz açtırmamaya kararlı olduğunu gösterdi.

İlk olarak Bitcoin ve kripto para madenciliğini yasaklayan adımlar atılırken bunun devamında ise bankalarla finans kurumlarının kripto para borsalarına hizmet etmemesine yönelik adımlar atıldı.

Çin, yaşanan bunca sorundan sonra ise kripto para sektörüne göz açtırmamakta kararlı olduğunu son açıklaması ile bir kere daha gösterdi.

Çin Merkez Bankasından Yeni Açıklama

Cumartesi günü yayınlanan Çin Merkez Bankası açıklamasında, finansal kurumların bu konuda denetlenmesinin sürdürüleceği vurgulandı. Çin, regülasyonlara uyulması konusunda finans kurumlarını denetleyeceklerini ve kripto paralarla ilgili işlemlerin yapılmadığından emin olacaklarını açıklandı.

Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Liu Gupinig, mart ayında yaptığı açıklamada finansal istikrarın sürdürülmesi için çalışmaların hızla devam edeceğini vurgulamıştı ve bugün yapılan açıklama da tam olarak bunun devamı.

Wu Blockchain tarafından aktarılan bilgilere göre Çin Merkez Bankasının toplantısında kripto para sektörüne yönelik baskıların yılın ikinci yarısında da süreceği belirtildi.

Ancak burada önemli olan ifade, baskının “güçlendirilmesi” yerine devam ettirileceğinin beyan edilmesi. Bu da aslında yakın zamanda yeni bir yasağın veya politikanın gelmeyeceğine işaret etmekte.

Kripto para piyasası şimdiden mevcut yasaklara uyum sağladı ve bu alışma sürecinin atlatılması aslında iyi bir haber olarak görülüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ