• BITCOIN/TL
  2229308,183
  % -2,07
 • ETHEREUM/TL
  113597
  % -2,83
 • RIPPLE/TL
  19.76
  % -0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  19801.23,275
  % -8,78
 • LITECOIN/TL
  3116.62
  % -3,23
 • COSMOS HUB/TL
  346.74
  % -2,94
 • CARDANO/TL
  18.65
  % -4,83
 • TETHER/TL
  32.26
  % 0,22

Bitcoin’i kritik seviyeden “The B Word” çıkardı!

Bitcoin’i kritik seviyeden “The B Word” çıkardı!

Geçen hafta TSİ Çarçamba akşamı düzenlenen The B Word etkinliği, Bitcoin’in hafta sonu da çok önemli teknik seviyenin üzerinde seyretmesini sağladı. En büyük kripto para Cumartesi günü, 12 Mayıs tarihinden bu yana ilk kez 50 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktı.

Pazar günü aynı hareketi bir kez daha yapan BTC, art arda 5 pozitif günün ardından 34 bin 600 doları aşmayı başardı. Gelen Amazon haberleriyle ise gidişat daha da hızlandı ve TSİ Pazartesi sabahı fiyat 39 bin dolara kadar yükseldi.

Üç ünlü CEO’nun açıklamaları BTC’yi güçlendirdi

Bitcoin geçtiğimiz hafta başında 30 bin doların altına düştüğünde analistler daha fazla düşüş öngörüyordu ancak Çarşamba günkü The B Word etkinliği, belki de bu anlamdaki beklentileri yok etti. Elon Musk’ın, CEO’su olduğu uzay araştırma şirketi SpaceX2in Bitcoin aldığını açıklaması, ARK Invest CEO’su Cathie Wood’un bazı şirketlerin artık bilançolarında Bitcoin’e yer vermesi gerektiği yönündeki bazı yorumları ve Twitter ile Square CEPO’su Jack Dorsey’nin Bitcoin’in her türlü zorluğa karşı dayanıklı olduğunu belirten değerlendirmeleri, en büyük kripto paranın belli bir seviyenin üzerinde tutunmasını sağladı.

Burada Musk’ın giydiği Bitcoin tişörtü ve ileriki dönemde Tesla’nın büyük ihtimalle yeniden Bitcoin kabulüne başlayacak olması yönündeki sözleri de, en büyük kripto paranın hangi yönü tercih edeceği konusunda etkiliydi. TESLA ve SpaceX CEO’sunun, Twitter’da büründüğü karakterden çok daha olgun ve yapıcı açıklamalarda bulunması da gözlerden kaçmadı.

Delta CEO’su 40 bini hedef göstermişti

Kripto türev borsası Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, Cuma günü Bloomberg’e gönderdiği bir değerlendirme e-postasında, “Uzun haftalardan beri ilk kez yükseliş işaretleri görüyoruz ve Bitcoin’in 30 bindolar ilâ 40 bin dolar aralığının üst ucuna doğru ilerlemesini bekliyoruz” demişti. Balani’nin bu yorumunun neredeyse nokta atışı olması da dikkat çekti. Bitcoin Pazartesi sabah saatlerinde 39 bin doları da aşmayı başardı. Delta CEO’su ayrıca en büyük kripto paranın birkaç ay 35 bin ilâ 40 bin dolar arasında bir direnç yeri görebileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ