• BITCOIN/TL
  2109765,699
  % -0,66
 • ETHEREUM/TL
  95174
  % -1,76
 • RIPPLE/TL
  16.67
  % 0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  14345.93,672
  % -2,68
 • LITECOIN/TL
  2653.72
  % 0,09
 • COSMOS HUB/TL
  275.62
  % 1,06
 • CARDANO/TL
  14.82
  % 0,94
 • TETHER/TL
  32.27
  % 0,11

Celsius Network işlemleri durdurdu BlockFi ile Nexo’dan Son dakika açıklaması

Celsius Network işlemleri durdurdu BlockFi ile Nexo’dan Son dakika açıklaması

Mayıs ayında yaşanan LUNA çöküşünün ardından Haziran ayında da Celsius krizi yaşamaya başlayan kripto para piyasasındaki düşüş ciddi şekilde devam ederken, iki önemli kripto kredi platformundan da açıklama geldi.

BlockFi’ın CEO’su Zac prince ve Nexo şirketi operasyonlarının sorunsuz olarak devam ettiğini belirttiler.

“stETH pozisyonumuz yok, GBTC’den ise çıkmıştık”

BlockFi CEO’su Zac Prince Twitter’dan yaptığı açıklamada, BlockFi’ın operasyonlarının sorunsuz şekilde devam ettiğini belirtti ve şunları söyledi:

“BlockFi’daki tüm ürünler sorunsuz şekilde kullanıcılara sunulmaya ve operasyonlarımız da aynı şekilde faaliyet göstermeye devam etmektedir. Bunlara krediler, faiz kazanma, işlem yapma, kredi kartı kullanma, yatırma ve çekme de dahildir. stETH’de hiçbir pozisyonumuz bulunmamaktadır. Geçmişteki GBTC pozisyonlarımızdan ise sonbahar aylarında çıkmıştık. Risk yönetimi sistemlerimiz normal şekilde çalışmaya devam etmektedir. Kripto para piyasasının düşmesinden mutlu değiliz ancak müşterilerimize ve hissedarlarımıza karşı sorumlu şekilde çalışmayı sürdüreceğiz”

“Destek talebimiz reddedildi”

Bir diğer kredi ve faiz platformu olan Nexo da, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, blok zinciri sektörünün zarar görmesinden mutlu olamayacaklarını dile getirmesinin yanında, denetim sistemine vurgu yaptı. Nexo ayrıca, Celsius’a destek talebinde bulunduklarını ancak ret cevabı aldıklarını da açıkladı:

“Borç alma, faiz kazanma, işlem yapma ve Nexo kart kullanma operasyonları normal şekilde çalışmaktadır. Yatırma ve çekme işlemleri anlık olarak yapılabilmektedir. Piyasadaki düşüşe rağmen bunları her zaman olduğu gibi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Nexo, elinde bulunan varlıkların gerçek zamanlı olarak denetlendiği ilk ve tek blok zinciri finans şirketidir. Bu denetimler de, Nexo’nun likiditesinin tüm sorumlu olduğu yükümlülüklerini karşılayabileceğini göstermektedir. Blok zinciri sektörünün zarar görmesinden Nexo ekibi hiçbir zaman mutlu olmamıştır. Ancak her zaman, Nexo’yu farklı kılan ve her piyasa koşulunda finansal istikrarı korumamızı sağlayan özelliğimizin, önlem alarak yaptığımız risk yönetimine dayalı sürdürülebilir bir iş modeli işletmek olduğu konusunda uyardık.

İyi niyetimizin bir işareti olarak ve bu zor zamanlarda dijital varlık ekosistemini desteklemek amacıyla, dün Celsius ekibiyle iletişime geçtik ve destek önerisinde bulunduk. Ancak bu talebimiz reddedildi. Celsius müşterilerine yardımcı olunması adına kesinlikle daha çok şey yapılabileceğine inanıyoruz.”

“Celsius’un kalan tüm varlıklarını satın alabiliriz”

Nexo ayrıca açıklamasında dayanlıklı bir likiditesinin ve varlık pozisyonunun olduğunu belirterek bir kez daha Celsius’a yardım talebinde bulundu ve platformun, başta teminatlandırılmış kredi portföyü olmak üzere kalan varlıklarının tümünü alabilecek güçte olduğunu belirtti:

“Nexo şu anda güçlü bir likidite ve varlık pozisyonuna sahiptir. Bu sayede başta teminatlandırılmış kredi portföyü olmak üzere Celsius’un kalan tüm varlıklarını satın alabiliriz. Bu konuda Celsius’a bir teklif hazırlıyoruz ve bunu kamuoyuna da duyuracağız”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ