• BITCOIN/TL
  2090396,516
  % 1,29
 • ETHEREUM/TL
  100556
  % 0,83
 • RIPPLE/TL
  16.46
  % 0,86
 • BITCOIN CASH/TL
  15813.65,258
  % 0,17
 • LITECOIN/TL
  2643.76
  % 0,36
 • COSMOS HUB/TL
  267.84
  % -0,44
 • CARDANO/TL
  15.36
  % 3,49
 • TETHER/TL
  32.5
  % -0,04

Bomba Haber: Binance, Chiliz ile Yeni Stratejik Ortaklığını Duyurdu

Bomba Haber: Binance, Chiliz ile Yeni Stratejik Ortaklığını Duyurdu

Ticaret hacmi ve kullanıcı açısından dünyanın en büyük dijital varlık borsasının arkasındaki küresel blokzinciri şirketi olan Binance, bugün spor ve eğlence varlıkları sağlayan fintech blokzinciri şirketi Chiliz ile yeni stratejik ortaklığını duyurdu.
Chiliz’in erken yatırımcılarından olan Binance, ortaklığı fintech spor alanındaki lider girişime ek yatırımlarla genişletti ve uzun vadeli bir ortaklık vizyonu sağladı. Ortaklığın ilk kilometre taşı, Binance Launchpool aracılığıyla Fan Token tahsisi olacak.
Chiliz, futbol takımları FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, Galatasaray, AS Roma ve Atletico de Madrid, E-spor takımları OG ve NAVI ve dövüş sanatları organizasyonu UFC dahil olmak üzere dünyanın en büyük spor organizasyonlarının bazılarıyla ortaklıkları olan bir taraftar etkileşim ve ödül platformu olan Socios.com’u işletmektedir. Platformun benzersiz token’ı $CHZ tarafından desteklenen Socios.com, dünyadaki en aktif finansal olmayan, tüketiciye dönük ana akım blokzinciri ürünlerinden biridir. Bir yıldan biraz fazla bir sürede 370.000’den fazla kişi tarafından indirildi, 14 milyondan fazla Fan Token satıldı ve blokzincire 700.000’den fazla oy kaydedildi. FC Barcelona’nın ($BAR) Fan Token Arzı 20 dakikada tükenip 1.3 milyon dolar gelir elde ederken, Türk takımı Trabzonspor’un $TRA satışı 5 dakikadan kısa sürede 5 milyon TL gelir sağladı.
Binance Launchpool ile kullanıcılar, farklı token’ları stake etme karşılığında yeni token ödülleri alabilirler. Binance LaunchPool’dan yararlanan ilk Socios.com ortakları, Paris Saint-Germain (PSG) ve İtalyan şampiyon Juventus (JUV) Fan Token’ları olacaktır. Kullanıcılar, 15 Aralık 2020 saat 03:00 (TSİ) ile 14 Ocak 2021 saat 03:00 (TSİ) arasında BNB, BUSD veya CHZ token’larını ayrı havuzlara koyabilecekler.
Binance daha sonra Paris Saint-Germain (PSG) ve Juventus Fan Token’larını (JUV) 21 Aralık 2020 09:00’da (TSİ) İnovasyon kategorisinde listeleyecek ve PSG/BTC, PSG/USDT, PSG/BUSD, JUV/BTC, JUV/USDT ve JUV/BUSD işlem çiftlerini açacak.
Binance CEO ve Kurucusu CZ (Changpeng Zhao): “Chiliz, kripto dünyasının tüm dünyadaki farklı kitleleri kripto ile buluşturma konusunda büyük bir potansiyel sergileyen Fan Token’lar aracılığıyla kripto dünyasının çok önemli bir parçası haline geldi.” “Chilliz’i Binance ekosistemine davet etmekten mutluluk duyuyoruz ve milyarlarca insan için hem taraftar etkileşimini hem de kripto benimsenmesini güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.”
Chiliz CEO & Kurucusu Alexandre Dreyfus: “Binance, ilk günden beri Chiliz’in güçlü bir destekçisi oldu, ancak bu yeni ortaklık, önümüzdeki 5–7 yıl içinde spor ve eğlence endüstrisini tokenize etme konusundaki orijinal vizyonumuzu gerçekten tescilliyor. 3 yıldan kısa bir süre içinde, kendimizi bu alandaki lider güç haline getirdik, ancak bu ortaklık bize, önde gelen küresel taraftar katılımı ve gelir elde etme ekosistemini oluşturmak için yenilenmiş bir güç ve güvenilirlik sağlıyor.
Chiliz, önümüzdeki birkaç sene içinde dünya çapında spor ve eğlence sektöründe çok daha fazla iş ortaklığı kurmayı hedefliyor. Önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek yeni özellikler, oyunlaştırma, liderlik tabloları ve NFT tabanlı etkinliklerle Socios.com, bu alandaki lider girişimdir. Socios.com bir yardımcı platform iken, $CHZ — uygulamanın özel para birimi — yüz binlerce markalı dijital varlık arasında yer alan bir yardımcı token’dır.
Fan Token işlemleri, Chiliz Blockchain Explorer’da görüntülenebilir.
Paris Saint-Germain (PSG) ve İtalyan Juventus (JUV) Fan Token’ları hakkında daha fazla bilgi için Binance Research tarafından sağlanan ayrıntılı raporları (PSG ve JUV) okuyabilirsiniz.
###
Binance Hakkında
Binance, daha büyük bir blokzinciri ilerlemesi ve finansal özgürlük misyonuna hizmet etmek için kurulan, birkaç koldan oluşan bir blokzinciri ekosistemidir. Binance ekosistemi, Binance Exchange (önde gelen küresel kripto para borsası), Labs (risk sermayesi kolu ve kuluçka aracı), Launchpad (token satış platformu), Akademi (eğitim portalı), Araştırma (piyasa analizi), Charity Foundation (blockchain destekli sürdürülebilirliğe yardım için bağış platformu ve kâr amacı gütmeyen kuruluş) ve Trust Wallet (Binance’in resmi çoklu para cüzdanı ve dApps tarayıcısı) ve Binance ve topluluk tarafından geliştirilen bir blok zinciri yazılım sistemi olan Binance Chain’den oluşur. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://www.binance.com
Medya İletişimi
pr@binance.com
Chiliz Hakkında
Chiliz ($CHZ), spor ve eğlence kuruluşlarına küresel kitleleriyle etkileşim kurmalarına ve onlardan para kazanmalarına yardımcı olacak araçlar sağlayan bir fintech blokzinciri şirketidir. Şirketin tüketiciye yönelik uygulaması Socios.com, 2019’un sonlarında kullanıma sunuldu. Bugüne kadar, FC Barcelona, ​​Juventus ve Paris Saint-Germain dahil 19 büyük spor kuruluşu, Fan Token’larını piyasaya sürmek için Socios.com ile ortaklık kurdu.
Fan Token’lar, sahiplerine özel oylamalardaki oy hakları da dahil olmak üzere katılım fırsatları sağlayan dijital varlıklardır. Fan Token sahipleri ayrıca Socios Sohbet’teki diğer taraftarlarla bağlantı kurabilir, özel organizasyonlara ve sponsor promosyonlarına erişebilir, VIP ödüllerin keyfini çıkarabilir ve uygulamadaki oyunlara, yarışmalara ve sınavlara katılabilir.
2020’nin başlarında Chiliz, yeni bir ekosistem oluşturmak ve kripto para meraklılarının katılımını sağlamak ve Fan Token ticaretine olanak tanımak amacıyla dünyanın ilk tokenize spor borsası Chiliz.net’i (Chiliz Exchange) başlattı. Tüm bu projeler, şu anda Binance de dahil olmak üzere dünyanın önde gelen kripto borsalarında yer alan, blokzincire güç veren bir dijital para birimi olan Chiliz token ($CHZ) tarafından desteklenmektedir.
Daha fazla bilgi için lütfen www.socios.com / www.chiliz.com/ www.chiliz.net adreslerini ziyaret edin.

YORUMLAR YAZ